Data publikacji:

3 sposoby na poświąteczny detoks

Autor: Karolina

Detoks to ostatnio bardzo modne słowo. W internecie znajdziemy całą masę sposobów na jego przeprowadzenie. Sprawdźmy, co zrobić, aby po świątecznym folgowaniu móc bez problemu powrócić do prawidłowej diety. Prezentujemy 3 sposoby na poświąteczny detoks.

W okresie świąt jemy nie tylko więcej, ale i bardziej kalorycznie. To normalne. Jak jednak po ich zakończeniu ulżyć swojemu żołądkowi i oczyścić swój organizm? Przedstawiamy przepisy na poświąteczny detoks.

Zamień mięso na warzywa

Sposobem na przywrócenie równowagi organizmowi po świętach jest tymczasowa rezygnacja z zakwaszające organizm mięsa (białko pochodzenia zwierzęcego zakwasza organizm) i zamiana go na warzywa. Dieta roślinna jest dobrym punktem wyjścia do oczyszczenia. Jako zamiennik szczególnie polecamy bogate w białko rośliny strączkowe, które pozwolą nam poczuć sytość. Zadbajmy także o odpowiednią ilość potraw o odczynie zasadowym – jedzmy np. figi i daktyle,  a do wody dodawajmy plastry cytryny. Równowagę pH przywrócimy także spożywając dużą ilość warzyw korzeniowych (marchewki, buraki), krzyżowych (kalafiory, brokuły) oraz liściastych (jarmuż, szpinak).

Istotnym punktem poświątecznego detoksu jest regularność. Zadbajmy zatem o regularne odstępy między śniadaniem, obiadem, a kolacją i koniecznie pamiętajmy o pierwszym posiłku. 4-dniowy detoks powinien pozwolić Wam powrócić do swoich stałych zwyczajów żywieniowych.

Dieta płynna

Duża ilość przyjmowanych pokarmów może rozciągnąć nasz żołądek. Dlatego w wielu przypadkach po świętach zaleca się przeprowadzenie jednego dnia płynnego, który pomoże obkurczyć żołądek. W takim dniu rezygnujemy z potraw stałych na rzecz płynnych – pijemy przecierowe soki warzywne, lekkie zupy, kefiry lub jogurty probiotyczne i wodę oraz herbaty. Po jednym takim dniu wracamy do swojej codziennej diety.

Nie zapomnij oczywiście o piciu dużej ilości wody.

Wypoć się

Niezależnie od tego, czy preferujesz zrobić to na siłowni, w domu czy w saunie, wypocenie się to jeden z najważniejszych etapów poświątecznego detoksu. Dawka ruchu pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego uczucia ciężkości i przejedzenia. Ruch dodatkowo wspomaga perystaltykę jelit (do problemów będących świątecznego przejedzenia należą wzdęcia i zaparcia). Pomocna w pozbyciu się toksyn będzie również kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem soli, sody oczyszczonej, octu jabłkowego lub gliny bentonitowej.

Na grafice: 1. Sól zasadowa do kąpieli 0,75 kg Jentschura, 83 zł 

Więcej soli kąpielowych znajdziesz TUTAJ.

https://botoxclub.com.ua

виагра инструкция цена

hentai games download