Data publikacji:

4 największe błędy popełniane na siłowni

Autor: Kasia

Decydując się na regularne treningi na siłowni oczekujemy konkretnych efektów. Jednak często z niewiedzy lub błędnych informacji popełniamy błędy, które skutecznie opóźniają działanie ćwiczeń. Poznajmy je i wyeliminujmy, aby ćwiczenia na siłowni były efektywne.

Przedstawiamy 4 najważniejsze błędy, które oddalają nas od marzenia o szczupłej sylwetce.

Błąd nr 1 „Zacznę rzeźbić, jak schudnę”

Oczekujemy szybkich efektów, więc zamiast włączyć wszystkie elementy skupiamy się tylko na ćwiczeniach cardio i niskokalorycznej diecie. Co prawda utrata wagi nastąpi szybko, jednak nie jest to działanie ani zdrowe, ani długoterminowe. Ciało przyzwyczaj się do danej sytuacji i wraz z tkanką tłuszczową zaczniemy tracić także mięśnie. W wyniku czego przemiana materii zostaje zaburzona i każde zwiększenie kalorii skutkować będzie szybkim jojo. Ponadto w wyniku niskokalorycznej diety oraz ćwiczeń cardio skóra straci jędrność i sprężystość. Jeśli chcemy podejść do treningu na poważnie musimy włączyć trening siłowy.

Nie bójmy się treningu siłowego, bo to dzięki niemu nasze efekty będą trwałe i zauważalne. Fot.

Błąd nr 2 „Ćwiczenia z ciężarami są dla mężczyzn”

Kolejny błąd, który skutecznie utrudnia nam osiągnięcie pożądanych efektów. Wyobrażamy sobie, że po ćwiczeniach siłowych będziemy wyglądać potężnie jak mężczyzna. Kiedy tymczasem odpowiednio dobierając ćwiczenia, obciążenia i serie, jesteśmy w stanie sprawić, że ciało zmienia się w zauważalny sposób. Warto uzmysłowić sobie, że nawet sięgając po ciężary nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień wyrobić sobie ogromnych mięśni, jak kulturyści.

Jeśli chcemy zobaczyć efekty włączmy do planu przysiady, martwe ciągi, wykroki, wyciskanie hantli leżąc czy podciąganie na drążku.

Błąd nr 3 „Na płaski brzuch najlepsze są brzuszki, najlepiej 100 sztuk dziennie”

Z takim przekonaniem niestety robimy sobie więcej szkody niż pożytku. Mięśnie brzucha pomimo tego, że zbudowane są z innego rodzaju włókien mięśniowych powinny mieć czas na odpoczynek. Jednocześnie ćwicząc mięśnie brzucha nie można zapomnieć o mięśniach grzbietu, które trzeba rozwijać równomiernie. Jednak zamiast codziennego „katowania” brzucha ćwiczenia powinnyśmy najpierw przyjrzeć się swojej diecie. To ona tak naprawdę odchudza brzuch, natomiast brzuszki wzmacniają mięśnie, lecz nie powodują chudnięcia w tym miejscu.

Błąd nr 4 „Będę ćwiczyć ciągle to samo”

Trening powinien się zmieniać i ewoluować. Jeśli stosujemy to samo obciążenie czy liczbę powtórzeń na początku zobaczymy efekty, jednak po jakimś czasie one się zatrzymają, gdyż ciało przyzwyczai si do wykonywanych ćwiczeń. Dlatego co jakiś czas musimy zwiększać trudność treningu, jego technikę czy tempo. Stawiajmy przed sobą i swoim ciałem ciągłe wyzwania, bo również dla nas i naszej motywacji jest to niezwykle istotne.

Hantle do ćwiczeń siłowych znajdziesz TUTAJ.

bcaa

buysteroids.in.ua

start-sport.com.ua/odezhda/brjuki-shtany