Data publikacji:

Bieganie po zmroku - jak się ubrać?

Autor: Paulina

Dzień staje się coraz krótszy i choć zegarek pokazuje tę samą godzinę, ulice spowija mrok. Źle doświetlone ulice, ciemne zakamarki i kiepsko oznakowane przejścia i wyjazdy - w takich warunkach trudno dostrzec przebiegającą osobę. Bieganie po zmroku wymaga od ciebie czujności i rozwagi. Zobacz, jak się ubrać, żeby bezpiecznie przeprowadzić trening.

Wiele osób preferuje wieczorne bieganie. Pustoszejące ulice i chodniki, lżejsze powietrze i senna atmosfera działają niezwykle odprężająco. Ma to też inną zaletę - możesz bez skrępowania hasać spocona i rozczochrana, bo mało kto przyuważy cię w tym stanie (istnieje tylko ryzyko, że ktoś bardzo się przestraszy widoku wyłaniającej się z ciemności "kreatury").

Być może zależy ci na ukryciu swojej postaci, jednak będąc całkowicie lub ledwie widoczną, narażasz się na ogromne ryzyko. Oto kilka podstawowych zasad dotyczących biegania po zmroku.

1. Unikaj ciemnych kolorów

Strój do biegania po zmroku nie powinien być utrzymany w ciemnej kolorystyce. Być może lubisz swoje czarne legginsy i bardzo dobrze czujesz się w granatowym topie. Pamiętaj jednak, że ubrana w ten sposób zlejesz się z panującą na zewnątrz ciemnością, przez co stajesz się niewidoczna dla innych uczestników ruchu. Kierowca może nie zdążyć zareagować na czas.

Postaraj się wybierać jasne ubrania, a przynajmniej wkładać jaśniejszą górę (kurtka, bluza).

Na grafice: 1. Bluza Adidas, 89,99 zł

2. Odblaski

Elementy odblaskowe sprawiają, że jesteś bardziej widoczna. Zadbaj o to, by twoje buty, spodnie i koszulki miały specjalny, luminescencyjny nadruk lub wstawki z pokrytego odbijającym światło materiałem. Zostaniesz wcześniej zauważona przez pieszych, rowerzystów i kierowców.

3. Zrezygnuj ze słuchawek

Słuchanie muzyki w trakcie biegu poprawia efektywność twojego treningu? To zawsze działa! Wieczorem lepiej jednak zrezygnować ze słuchawek. Wiele biegaczek niebezpiecznie ucieka w rytm ulubionych piosenek. Wówczas zapominamy o "drobiazgach", takich jak przejścia dla pieszych czy światła. Biegając po zmroku, powinnaś zachować pełną czujność i nasłuchiwać zbliżających się pojazdów i ludzi. W ciemności uszy są twoimi oczami. Jeśli koniecznie musisz słuchać muzyki, to ustaw optymalny poziom głośności, pozwalający docierać dźwiękom otoczenia.

4. Latarka czołowa

Każda osoba, która serio traktuje bieganie po zmierzchu, nie lekceważy biegowego BHP. Latarka czołowa to jeden z tych gadżetów, które mogą okazać się nieocenione w trakcie treningu. Musimy przyjąć, że na naszej trasie napotkamy gorzej lub całkowicie nieoświetlone odcinki. Własne źródło światła pomoże ci uniknąć wypadku.

5. Nie obnoś się ze swoimi "atutami"

Nigdy nie wiesz, co bądź kto pojawi się na twojej drodze. Wysoki odsetek przestępczości i agresji wobec kobiet nie powinien cię skłaniać do rezygnacji z wieczornego biegania. Musisz jednak brać pod uwagę również takie ryzyko i odpowiednio się przygotować. Pamiętaj, że to okazja tworzy napastnika. Nie ubieraj najdroższych ubrań, popisowych gadżetów i dla świętego spokoju nie eksponuj za dużo ciała. Świat bywa niesprawiedliwy.

www.steroid-pharm.com/winstrol.html

ここに kokun.net

via-generici.com