Data publikacji:

Bieganie: Jak wzmocnić stawy skokowe?

Autor: Sylwia Stwora

Stawy skokowe to obok łydek i kolan najbardziej kontuzjogenne miejsce u biegaczy. Podpowiadamy, jak je wzmocnić, by treningi były przyjemniejsze i bardziej efektowne.

Do najczęstszych urazów, jakie dopadają stawy skokowe są stłuczenia i skręcenia o różnych stopniach. Po tego typu kontuzjach obowiązkowo zalecane jest noszenie stabilizatorów, które zapobiegną niestabilności tego obszaru. By nie było potrzeby borykania się z tymi trudnymi w leczeniu i przeszkadzającymi w rozwoju sportowym zmianami, dobrze jest wzmocnić stawy skokowe przez wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.

Na początek dobrym pomysłem może być rozgrzewanie stawów skokowych poprzez zataczanie kółek na przemian na zewnątrz i do wewnątrz, wykonując kilka serii po 15 powtórzeń. Ćwiczenia można wykonywać na świeżym powietrzu przed rozpoczęciem biegania.

Kolejnym pomysłem są naprzemienne kroki – raz na palcach, drugim razem na piętach. Wykonaj krótki spacer, zmieniając co chwilę formę. Poświęć na tę czynność co najmniej 5 minut. Stawy skokowe możesz również wzmacniać, chodząc gołymi stopami po nierównych powierzchniach, szczególnie po piasku, runie leśnym czy trawie. Oprócz zbawiennego wpływu na ten obszar, czynność oddziałuje również na układ naczyniowy stóp.

Ten trening można zastosować w domu. Potrzebujesz krzesła, na którym później siadasz, rozrzucając po ziemi takie przedmioty, jak chusteczka higieniczna, długopis, mała piłka, szmatka czy gąbka. Chwytasz wszystko po kolei palcami jednej stopy, zmieniając później stronę. Czynność należy powtórzyć kilka razy.

Siedząc na krześle, możesz wykonać jeszcze jedno ćwiczenie – wyprostuj nogę, obciągnij palce stopy i zacznij krążenia, zmieniając kierunek po 10 powtórzeniach. To samo ćwiczenie zastosuj później na drugą nogę.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

камагра отзывы

http://steroid-pharm.com

У нашей организации нужный веб сайт про направление негабаритные перевозки из европы avrora-trans.com