Data publikacji:

Bieganie w zimne dni – o czym należy pamiętać?

Autor: Sylwia Stwora

Gdy słupek rtęci oscyluje bądź spada poniżej zera, często trudno się zmotywować do treningu na zewnątrz. Czy jednak warto robić sobie przerwę i tym samym tracić formę wypracowaną przez cieplejsze miesiące?  Zdecydowanie nie. Podpowiadamy, jak powinno wyglądać bieganie w zimne dni, aby było w pełni komfortowe i bezpieczne, czyli nie zakończyło się przeziębieniem czy kontuzją.

Przede wszystkim, bieganie w zimne dni wymaga odpowiedniego stroju. Nie należy jednak przesadzać z ilością zakładanych na siebie warstw, bo przecież wysiłek fizyczny powoduje podniesienie temperatury ciała. Przy nadmiarze ubrań możesz mocno się spocić, przez co nie tylko zwiększysz dyskomfort, ale również narażasz się na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się przeziębieniem. Najlepiej załóż sobie, że na dworze jest 5 stopni więcej i pod tym kątem dobieraj ubranie. Koniecznie zadbaj o to, aby pierwszą warstwą była odzież nazywana „drugą skórą”, czyli bielizna termoaktywna. Przylegający do ciała model nie będzie krępować ruchów, a dzięki zastosowaniu technicznych materiałów zadba o odpowiednią wentylację i ochronę.

Z kolei wierzchnia warstwa musi zapewniać ciału izolację przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego postaw na odzież z membraną Gore-Tex, która odznacza się dobrą oddychalnością, a równocześnie chroni przed wilgocią i wiatrem. Niezbędne są rękawiczki, czapka i szal lub chusta oraz ciepłe skarpety (oddychające) – jeśli nie osłonisz dobrze głowy, szyi, dłoni i nóg, możesz w ten sposób stracić nawet 70 proc. ciepła. Na nogi koniecznie zakładaj buty wyposażone w membranę chroniącą przed przemakaniem, a jednocześnie o dobrych właściwościach wentylacyjnych np. wspomniany wcześniej Gore-Tex. Postaw na obuwie trailowe lub z agresywnym bieżnikiem z mieszanki gumowej, które zapewnią Ci dobrą przyczepność do podłoża.

Odpowiednie ubranie to nie wszystko. Bieganie w zimne dni rządzi się też kilkoma zasadami odnośnie samej formy treningu. Niezbędna jest kilkuminutowa rozgrzewka składająca się z truchtu i rozciągania, która przygotuje ciało na wysiłek i pomoże uniknąć kontuzji. W trakcie biegu pamiętaj, aby intensywność i długość zajęć dopasować do warunków atmosferycznych. Koniecznie zwróć uwagę na prawidłowe oddychanie – wdech nosem, a wydech ustami.

Nie zapomnij zabrać ze sobą picia – mimo, że jest zimno będziesz się pocić. Przy dłuższych dystansach możesz zabrać ze sobą poręczny termos wypełniony ciepłą herbatą z dodatkiem miodu, która nie tylko ogrzeje ciało od wewnątrz, ale również doda energii. Gdy skończysz trening, przeprowadź stretching – uspokoisz pracę serca, przywrócisz tętno i oddech do prawidłowego poziomu, a także wspomożesz szybszą regenerację mięśni.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

https://swiss-apo.net

капсулы вимакс украина

В интеренете нашел нужный блог , он рассказывает про www.buysteroids.in.ua.