Data publikacji:

Czy to już czas na dziecko?

Autor: Marcin Szewczyk

W filmach wszystko wygląda łatwo – bohaterka patrzy na test ciążowy z wynikiem pozytywnym i albo skacze z radości albo jej życie wali się na łeb na szyję. Albo chce mieć dziecko albo nie – prosta i czarno-biała sytuacja. Prawdziwe życie jest jednak dużo bardziej skomplikowane.

Decyzja o posiadaniu potomstwa jest jedną z najważniejszych w życiu. Niestety, nie ma gotowego testu sprawdzającego gotowość na rodzicielstwo. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

Jaki jest najlepszy wiek?

Jeszcze 25 lat temu większość na salach porodowych stanowiły dwudziestolatki. Dzisiaj kobiety 30- i 40-letnie, które zdecydowały się na pierwsze dziecko, wcale nie należą do rzadkości. Żyjemy dłużej, lepiej o siebie dbamy, zdrowiej się odżywiamy, wielkiego skoku naprzód dokonała również medycyna. Lekarze wciąż namawiają jednak kobiety, by na ciążę decydowały się przed trzydziestką. W tym wieku kobieta ma większe szanse na bezproblemowe donoszenie ciąży, a poczęte dziecko jest mniej narażone na choroby genetyczne.

Szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko

Dziecko nie jest sposobem na ratowanie związku ani na rozwiązywanie problemów rodziców. To zwykle kończy się katastrofą, unieszczęśliwiając malucha i dorosłych. Dlatego warto zastanowić się, czy jesteście szczęśliwi ze sobą, czy możecie sobie ufać i czy będziecie potrafili sprawiedliwie podzielić się obowiązkami i opieką nad dzieckiem. Nowa osoba powinna stać się waszym dopełnieniem, sprawić, że będziecie jeszcze bardziej szczęśliwi. Nie lekiem na kłopoty.

Czy stać nas na dziecko?

Dziecko to nie tylko skarb, ale i skarbonka. Opieka nad nim wymaga sporo nakładów finansowych. Niektórzy wierzą, że po pojawieniu się potomka jakoś to będzie. Takie podejście łączy się jednak z ciągłym stresem, który źle wpływa na młodych rodziców.  Decydując się na dziecko, należy więc pomyśleć, czy wasza sytuacja finansowa jest wystarczająca, by utrzymać rodzinę? Albo czy chociaż w razie nagłych nieprzewidzianych wypadków możecie liczyć na wsparcie rodziców.

лучшие препараты для повышения потенции у мужчин

купить вимакс в аптеках киева

Был найден мной полезный блог , он рассказывает про винстрол цена https://ka4alka-ua.com/inekcii/vinstrol