Data publikacji:

Czysta gąbka do makijażu? Jest na to sposób

Autor: Joanna Stanuch

Twój ulubiony Beauty Blender już dawno temu przestał wyglądać idealnie? Nie musisz od razu kupować nowej gąbeczki – być może problem tkwi w złej technice czyszczenia. Choć wydaje się to banalnie proste, sama potrzebowałam nieco czas na to, aby moja gąbka do makijażu zawsze wyglądała jak nowa.

Od kiedy odkryłam gąbki do makijażu, nie aplikuję podkładu i korektora praktycznie niczym innym. Momenty, kiedy zapomnę swojego Beauty Blendera np. w podróży i jestem zmuszona aplikować kosmetyki palcami to prawdziwa zmora! Jeszcze gorszym utrapieniem było dla mnie to, że długo nie potrafiłam dokładnie doczyszczać gąbeczek mimo, że poświęcałam na to sporo czasu i starannie dobierałam produkty do ich mycia.

Okazuje się, że szkopuł tkwi nie tyle co w świetnym płynie do czyszczenia, co w technice. Nawet najbardziej zabrudzona gąbka do makijażu w kilka chwil może stać się czysta, gdy zastosujemy się do dwóch zasad:

 • Do czyszczenia Beauty Blendera wybieramy słabo pieniące się produkty – najlepiej mydła;
 • Gąbkę do makijażu czyścimy ściśle określonym sposobem.

 • Herbarium św. Franciszka Mydło Franciszkańskie Antybakteryjne w Kostce - od 14,00 zł
 • Phyto Nature Mydło Siarkowe - 9,99 zł
 • PROTEX mydło antybakteryjne 3 Ultra - od 2,15 zł
 • Barwa Mydło naturalne szare - od 1,57 zł
 • Mycie Beauty Blendera – mój sposób

  Zainspirowana poradami blogerek wypróbowałam już wiele metod, jednak dopiero sposób prezentowany przez Maxineczkę przyniósł oczekiwany efekt.

  Źródło: Youtube/Maxineczka

  Beauty Blender intensywnie moczymy letnią wodą, tak, jak przed każdym użyciem. Następnie, szorujemy gąbeczką o mydło o właściwościach antybakteryjnych (np. Protex). Staramy się delikatnie wciskać mydło w gąbeczkę, tak, aby dotarło do jej najgłębszych warstw.

  Po namydleniu ponownie nieco ją zwilżamy i wyciskamy zabrudzenia. Powtarzamy czynność tak długo, aż gąbka będzie czysta (a uwierzcie mi – przy odrobinie cierpliwości usuniemy nawet stare pozostałości kosmetyków).

  A co wy robicie, żeby cieszyć się zawsze czystymi gąbkami? Macie swoje ulubione sposoby? :)

  https://www.biceps-ua.com/

  Антиэстрогены

  http://www.farm-pump-ua.com