Data publikacji:

Dieta dla mózgu - co jeść by poprawić pamięć i koncentrację

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Dieta ma ogromnym wpływ nie tylko na zgabne ciało, ale również na nasz mózg! Pewne produkty poprawiają pamięć i koncentrację, a inne wręcz przeciwnie – obniżają nasze możliwości. Czeka Cię trudny rok akademicki lub praca pełna wyzwań? Sprawdź, co powinnaś wprowadzić do swojej diety.

Ryby

Kwasy omega 3 są Twoim sprzymierzeńcem. Znajdziesz je między innymi w rybach. Stanowią one 30% budulca naszych szarych komórek! Dzięki temu wpływają one m.in. na poprawę samopoczucia. Zamiast tuńczyka z puszki lepiej jest jednak wybrać świeżą, niedawno złowioną rybę.

Orzechy

Jeśli szukasz przekąski „do pochrupania”, zamiast chipsów sięgnij po orzechy. Najlepsze dla Twojego mózgu będą orzechy włoskie. Są one dość kaloryczne, ale nie są to puste kalorie jak na przykład te, które znajdziesz w słodyczach.

Borówka amerykańska

Jej główną zaletą jest spowalnianie procesu starzenia komórek nerwowych. Borówka jest bardzo słodka, będzie to więc idealny zamiennik słodyczy.

Czego unikać?

Najbardziej szkodzi Twojemu mózgowi to, co również szkodzi Twojej figurze – cukry proste i nasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli w sesji regularnie podjadasz batoniki, może być Ci trudniej zapamiętać materiał! Jesz obiady w pracy? Lepiej zrezygnuj z fast-foodów i wybierz się do stołówki na domowy obiad. Niezbyt dobrze działają również restrykcyjne diety. Twój mózg potrzebuje energii - mimo, że stanowi jedynie 2% masy Twojego ciała, zużywa jej aż 20%!   Jeśli byłaś kiedyś na diecie kopenhaskiej lub diecie Dukana na pewno wiesz, że po jakimś czasie zaczynają pojawiać się problemu z koncentracją.

Więcej informacji o tym, co jeść aby usprawnić pracę mózgu znajdziesz w książce "Dieta dla mózgu"

купить виагру для женщин

сиалис аналоги цена

сиалис отзывы покупателей