Data publikacji:

Dlaczego warto ćwiczyć w grupie?

Autor: Kasia

Wiosną budzi się nie tylko przyroda. Wiele z nas nagle przypomina sobie o nadchodzącym sezonie bikini. Chcesz pożegnać zimową "otulinkę", ale brak Ci motywacji do aktywności fizycznej? Możesz ćwiczyć sama, ale my polecamy zajęcia w grupie. Poniżej 5 zalet treningu wieloosobowego.

Do lata zostało tylko kilka tygodni, dlatego właśnie teraz jest ostatni moment, aby przygotować swoje ciało na szorty i krótkie sukienki. Nie liczmy jednak na to, że po raz kolejny zaczniemy ćwiczyć same w domu, przed laptopem. Zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia: zakupy, obiad, serial czy odrabianie lekcji z dziećmi. Aby ćwiczyć we własnym salonie potrzeba bardzo wysokiej motywacji oraz wsparcia. A kto zrozumie nas lepiej niż podobne nam?

Motywacja

Prawda jest taka, że nie zawsze w domu wszyscy podchodzą do naszego postanowienia poważnie. Brak wsparcia z otoczenia szybko osłabi nasza motywację i ćwiczenia pójdą w odstawkę lub będziemy trenować nieregularnie. Zajęcia w grupie to ogromna dawka motywacji. Widząc inne dziewczyny dające z siebie wszystko, ich wysiłek oraz efekty, zapragniemy być takie same i zrobimy wszystko, aby tak było. Grupa i trenerka narzucają tempo, do którego "musisz" się dostosować. Wyniki wkrótce przyjdą! ;)

Zajęcia w grupie to wspólna motywacja i przyjacielska atmosfera.

Wyjście z domu

Zajęcia w grupie to idealny pretekst, aby wyjść z domu oraz mieć swój czas. Jeśli będziemy wiedziały, że trening odbywa się w konkretnym dniu i godzinie zaplanujemy nasz dzień tak, aby znaleźć czas w swoim grafiku. Zupełnie inaczej działa w przypadku zaplanowanych ćwiczeń w domu – zawsze może zadzwonić telefon, dzieci zechcą się pobawić, a mąż pooglądać telewizję i z planów nici.

Zabawa

Wyjście do fitness klubu to nie tylko ćwiczenia i praca nad sylwetką, ale także zabawa. Szeroka oferta zajęć pozwoli dobrać i dopasować te, które najlepiej nam odpowiadają. Dzięki temu nie będziemy się nudzić, pośmiejemy się ze swojej niedoskonałości, ale też będziemy dumne z postępów. Treningi wypełnione są energetyczną muzyką i sympatyczną atmosferą.

Pomoc, wsparcie, nowe znajomości

To bardzo ważne, że możemy liczyć na doping osób, które nas rozumieją, ale też pomogą i podpowiedzą w razie trudności. Wyjście na siłownię czy fitness to wspaniałą okazja do poznania nowych osób, nawiązania ciekawych znajomości, co może być początkiem przyjaźni lub... związku. Wspólne zainteresowania dodatkowo łączą, dlatego warto zagadywać innych uczestników zajęć, wspólnie się motywować oraz poznawać. Dotyczy to nie tylko trenera, ale przede wszystkim współćwiczących. Dzięki nim poznasz dodatkowe ćwiczenia, tajniki dbania o skórę czy zdrowie, a także przepis na zdrową sałatkę czy niskokaloryczny deser.

Technika, bezpieczeństwo, sprzęt

Zabawa, towarzystwo i większa motywacja to nie jedyne atuty treningów grupowych. W ramach zajęć fitness uczysz się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, poznajesz nowe techniki oraz systemy treningowe. Doświadczeni instruktorzy obserwują grupę i pomagają wyeliminować popełniane przez nas błędy, których zapewne nie jesteśmy nawet świadome. Ryzyko kontuzji jest dzięki temu znacznie mniejsze. Zaletą uczestnictwa w zajęciach sportowych jest także dostęp do sprzętu, często bardzo drogiego. Chciałabyś wypróbować Bosu? Musimy Cię zmartwić - to wydatek rzędu nawet 600 zł! Karnet miesięczny na zajęcia - 80 zł.

Przed pójściem na zajęcia wybierz odpowiednią odzież. Szeroki wybór znajdziesz TUTAJ.

Więcej

https://topobzor.info

Узнайте про классный веб сайт про направление чай фруктовый www.etalon.com.ua
beefcake hunter