Data publikacji:

Dobra i zła motywacja do ćwiczeń

Autor: Kasia

Rozpoczynając regularne treningi po jakimś czasie często potrzebujemy do nich motywacji. Niestety niekiedy czerpiemy ją z negatywnych emocji lub traktujemy jako karę. Po jakimś czasie takie podejście doprowadzi do demotywacji, dlatego warto rozróżnić dobre i złe powody do ćwiczeń.

Nie da się zaprzeczyć, że bez motywacji żaden cel się nie powiedzie. Szczególnie ten, który wymaga naszego zaangażowania, systematyczności oraz ciężkiej pracy. Nasza motywacja jest naszym sukcesem, dlatego musimy bardzo ostrożnie wybierać powody, dla których trenujemy. Jak więc dbać o motywację, aby jej nie stracić?

Połowa sukcesu w dotarcia do celu to motywacja. Fot.

Dobra motywacja

Jest wiele powodów, aby rozpocząć i kontynuować regularne treningi, które powinny w głównej mierze przyświecać nam w zbliżaniu się do celu. Będzie to między innymi lepsze samopoczucie, kondycja, zdrowie, redukcja stresu, więcej przyjemności, zmieniające się ciało czy poprawa stylu życia. Przede wszystkim powinniśmy kierować się swoim zdrowiem, zwiększeniem siły oraz relaks umysłu.

Zła motywacja

Po przeciwległej stronie znajdą się powody do ćwiczeń, które bardziej nas do nich zmuszają niż stanowią przyjemne spędzanie czasu wolnego. Zaliczymy do nich trening za karę, aby odpracować zjedzone kalorie lub „zrobić” miejsce na posiłek, czujemy się „za grube” lub nienawidzimy swojego wyglądu. Wbrew pozorom te powody nigdy nie powinny stać się naszą motywacją do ćwiczeń.

 Jak sobie pomóc?

Jeśli mamy problemy z motywacją warto zastosować kilka trików, które pomogą ją utrzymać. Przede wszystkim wybierzmy ćwiczenia, które lubimy. To, że wszyscy biegają nie znaczy, że my też musimy, zwłaszcza jeśli na samą myśl dostajemy gęsiej skórki. Wybierzmy w zamian jazdę na rowerze lub pływanie. Określmy zawsze realne cele, nie rzucajmy się na głęboką wodę. Pamiętajmy, że efekty przyjdą, my powinnyśmy skupić się na regularnych i prawidłowo wykonywanych ćwiczeniach. Zacznijmy od treningu w domu, jeśli czujemy, że nie jesteśmy gotowe na zajęcia w grupie i koniecznie zakupmy stylowy strój, który z chęcią będziemy zakładać. Poprawi on nasze samopoczucie, zanim jeszcze zaczniemy ćwiczyć.

 Szeroki wybór odzieży do ćwiczeń znajdziesz TUTAJ.

http://www.farm-pump-ua.com/

steroid-pharm.com

www.buysteroids.in.ua