Data publikacji:

Domowa mikrodermabrazja z korundem

Autor: Joanna Stanuch

Czy kiedykolwiek korzystałyście z zabiegu mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym? Jeśli podobnie jak ja lubicie ją wykonywać, mam dla Was dobre wieści – mikrodermabrazję możemy z powodzeniem wykonać również w warunkach domowych. Wystarczy zaopatrzyć się w korund kosmetyczny, który doskonale zastąpi salonową aparaturę.

O korundzie dowiedziałam się podczas nauki w szkole kosmetycznej. Obok mikrodermabrazji diamentowej, korundowa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem mechanicznego złuszczania naskórka w salonach. Kryształki korundu zapewniają bardzo mocny peeling skóry, z którym nie mogą równać się żadne, tradycyjne kosmetyki złuszczające.

Okazuje się jednak, że aby uzyskać efekt supergładkiej, oczyszczonej skóry nie musimy od razu płacić kroci za wizytę u kosmetyczki. Korund kosmetyczny możemy zakupić same i używać go w warunkach domowych.

Na jakie problemy skórne szczególnie dobrze wpływa korund?

 • Łojotok i rozszerzone pory

  Jak każdy peeling, korund  doskonale sprawdza się w przypadku skóry tłustej. Usuwając martwy naskórek skuteczne i dogłębnie ją oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum, a także zwęża rozszerzone pory.

 • Blizny potrądzikowe

  Sama w wieku młodzieńczym borykałam się z uporczywym trądzikiem, który na lata pozostawił nieprzyjemne pamiątki na mojej skórze. Regularne stosowanie korundu sprawiło, że blizny stały się mniej widoczne.

 • Pierwsze zmarszczki

  Również wtedy, gdy na naszej skórze pokażą się pierwsze oznaki starzenia korund może zdziałać małe cuda. Peeling pobudza skórę do odnowy i zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna.

  Czy każdy może stosować korund kosmetyczny?

  Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają stosowanie korundu. Zaliczamy do nich m.in.:

 • Świeże rany i blizny w obrębie twarzy;
 • Trądzik w postaci ropnych wykwitów, trądzik różowaty;
 • Skórę wrażliwą i naczyniową;
 • Choroby skóry, takie jak grzybica
 • Pamiętajcie, że korund kosmetyczny jest preparatem wyjątkowo silnym w działaniu. W odróżnieniu od zwykłych, drogeryjnych kosmetyków jego nieumiejętne stosowanie może wyrządzić skórze krzywdę. Osobiście radzę Wam przede wszystkim nie stosować korundu ze zwykłą wodą, jak ma to miejsce w przypadku standardowych peelingów – zamiast tego, zmieszajcie go z delikatnym mleczkiem lub lekkim kremem. Po korund sięgajmy nie częściej, niż raz na tydzień – to w zupełności wystarczy, aby po miesiącu zauważyć widoczne efekty :-)

 • BIOCOSMETICS KORUND MIKRODERMABRAZJA 125 G - OD 5,25 ZŁ
 • FITOMED MASECZKA-PEELING K+K KORUND I KWASMLEKOWY 4% 50ML - OD 26,99 ZŁ
 • ZAPACH CISZY MYDŁO PEELINGUJĄCE Z KORUNDEM 70G - OD 8,00 ZŁ
 • Mam nadzieję, że zachęciłam Was do wypróbowania korundu na własnej skórze :-) a może macie inne, własne sposoby na domowe złuszczanie?

   

  adulttorrent.org/details/reiko_kobayakawa_siyaburu007_superuma_xiao_zao_chuan_lian_zi_

  baden-medservice.com

  курс пептидов