Data publikacji:

Domowe laboratorium kosmetyczne: Maska aspirynowa na trądzik

Autor: Joanna Stanuch

Zaplanowałyście wielkie wyjście, a niespodziewany pryszcz pokrzyżował wam plany nienagannego wyglądu? A może na co dzień borykacie się z zaskórnikami i przebarwieniami, które nie dają za wygraną? W obydwu przypadkach polecam Wam mój mały sposób na szybką poprawę stanu cery mieszanej lub tłustej – maseczkę z… aspiryny.

To kolejny z zadziwiających trików, które mogą pamiętać jeszcze nasze babcie. Jako, że aspiryna to w istocie kwas acetylosalicylowy (pochodna kwasu salicylowego), wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące. Bez obawy możecie stosować aspirynę na zaskórniki i przebarwienia, punktowo lub na całą twarz. Gwarantuję, że efekty są natychmiastowe – niedoskonałości goją się szybciej, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, a pory zwężeniu. Jako posiadaczka skóry mieszanej ciągle muszę mieć się na baczności, dlatego prewencyjnie wykonuję maskę aspirynową 1 na tydzień, lub dwa.

Przygotowanie i zastosowanie

 • 3 lub 4 tabletki aspiryny zalewamy małą łyżeczką wody. Odczekujemy chwilę, aż tabletki zmiękną.
 • Rozdrabniamy tabletki na gładką papkę. Jeśli chcecie, aby Wasza maseczka miała jeszcze większe działanie łagodzące, możecie dodać do mieszanki 1 łyżeczkę jogurtu naturalnego.
 • Rozprowadzamy maskę na całej twarzy, lub tylko punktowo – na niedoskonałościach. Po upływie 15 minut zmywamy ciepłą wodą.
 • Ciekawostka: jeśli nie macie pod ręką oryginalnej aspiryny, równie dobrze sprawdzi się nasza polska polopiryna :) to praktycznie to samo - jej skład także stanowi kwas acetylosalicylowy. Kliknij zdjęcie, by zrobić zapasy polopiryny S - nie tylko na wypadek bólu głowy!

  Czy to rozwiązanie dla każdego?

  Odradzam stosowanie maseczki aspirynowej w przypadku ostrego, zaognionego trądziku, rozdrapanych ranek i świeżo usuniętych niedoskonałości. Przed jej zastosowaniem, powinnyśmy być także pewne, że nie doskwiera nam alergia na aspirynę. W takich wypadkach, kwas acetylosalicylowy może podrażnić wrażliwe miejsca i zamiast przyspieszyć, tylko wydłuży czas gojenia. Poza tym – przeciwwskazań brak! :) Co ciekawe, maskę w awaryjnych sytuacjach mogą stosować także posiadaczki suchej i normalnej.

  Wiele fantastycznych przepisów na domowe kosmetyki znajdziecie w książce "Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki" autorstwa Angeliki Gumkowskiej, którą gorąco polecam.

  www.steroid-pharm.com

  купить виагра таблетки цена

  progressive.ua