Data publikacji:

Domowe patenty na nadwrażliwość zębów

Autor: Joanna Stanuch

Nadwrażliwość zębów to wyjątkowo przykry problem, na który skarży się coraz więcej osób. Często jest uwarunkowany genetycznie, zdarza się jednak, że doprowadzamy do niego sami – na przykład wskutek wybielania lub zbyt intensywnego szczotkowania zębów przez dłuższy czas. Najpopularniejszym sposobem na złagodzenie dolegliwości są specjalnie pasty - istnieją jednak również mniej popularne, domowe metody na to, aby nieco ulżyć sobie w bólu.

Jeśli cierpisz na nadwrażliwość zębów doskonale wiesz, czym kończy się spożywanie ciepłych lub zimnych potraw oraz napojów. Przeszywający ból potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie zwłaszcza, gdy nie potrafimy znaleźć odpowiedniego sprzymierzeńca w walce z problemem. Kłopot nadwrażliwości wiąże się przede wszystkim z odsłonięciem wrażliwej na bodźce zębiny, do którego możemy doprowadzić np. notorycznym zgrzytaniem zębami, zbyt mocnym szczotkowaniem lub niedawno przeprowadzonym zabiegiem wybielania. Nadwrażliwość nierzadko jest także wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, czy stanów zapalnych.

Na rynku znajdziemy duży wybór past przeznaczonych do pielęgnacji zębów dotkniętych problemem nadwrażliwości. Są jednak także proste, domowe patenty, którymi walkę o komfort jedzenia i picia możemy wspomóc.

1. Płukanka z sody oczyszczonej

¼ szklanki wody wymieszaj z ¼ szklanki sody oczyszczonej. Tak przygotowaną mieszanką płucz usta po każdym myciu zębów.

2. Woda z solą

Skuteczną płukankę przygotujesz także dodając do 1 szklanki wody 1 łyżkę stołową soli kuchennej. Płucz usta mieszanką 2 razy dziennie.

3. Przeciwbólowe oleje

Oleje takie jak cynamonowy i goździkowy słyną ze swoich właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Możemy nanosić na bolące zęby miejscowo, za pomocą wacika.

4. Produkty z aloesem

Ekologiczne żele z aloesu mają wszechstronne zastosowanie – przynoszą ulgę we wszelkich stanach zapalnych, a także podczas nadwrażliwości. Produkt wmasowuj w dziąsła i zęby 1-2 razy dziennie.

5. Płyny znoszące nadwrażliwość

Wielu użytkowników past na nadwrażliwość zapomina, że w codzienną pielęgnację zębów warto włączyć również specjalne płyny do płukania jamy ustnej. Tego typu preparaty uchronią cię przed nagłym bólem, a dodatkowo zadbają o higienę.

GUM BUTLER SENSIVITAL PŁYN DO PŁUKANIA DEDYKOWANY DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH NADWRAŻLIWOŚCIĄ ZĘBÓW 300 ML - 23,90 ZŁ

Może warto wypróbować któryś z tych banalnych sposobów w walce z nadwrażliwością? :-)

biceps-ua.com/dlya-svyazok-i-sustavov.html

https://buysteroids.in.ua

примоболан