Data publikacji:

Farbowanie włosów henną - wady i zalety zabiegu

Autor: Joanna Stanuch

Która z nas nie lubi eksperymentować ze swoimi włosami? Czasem nawet niewielkie cięcie potrafi sprawić, że czujemy się bardziej zadbane i „odświeżone”. Co jednak z bardziej drastycznymi zmianami, takimi jak farbowanie? Czy możemy zmienić kolor włosów nie niszcząc ich? Okazuje się, że w bardziej spektakularnych metamorfozach może pomóc farbowanie henną – i to bez uszczerbku na zdrowiu kosmyków!

Czym jest henna i jak wybrać odpowiednią?

Najogólniej mówiąc, henną nazywamy barwnik pochodzący z lawsonii bezbronnej. Zwykle jednak w gotowych preparatach przeznaczonych do farbowania brwi czy włosów znajdziemy także domieszki innych ziół mających działanie barwiące. Jest to zatem całkowicie naturalny sposób na wprowadzenie zmian w swoim wizerunku – farbowanie henną nie zniszczy włosów tak, jak mają to w zwyczaju zwykłe farby z amoniakiem.

Wybierając hennę do farbowania koniecznie zwracajmy uwagę na jej skład – ważne, aby był on w stu procentach ziołowy, pozbawiony chemicznych domieszek.

Kliknij zdjęcie, by wybrać hennę w ulubionym kolorze

Zalety farbowania henną

Dla zwolenniczek naturalnego dbania o urodę, farbowanie henną jest wprost stworzone. Jedynym przeciwwskazaniem do jej stosowania jest alergia – w innym wypadku nie ma żadnych ograniczeń.

Największymi zaletami hennowego farbowania są:

 • Nieinwazyjność zabiegu – henna nie niszczy włosów, a wręcz działa na nie odżywczo, dzięki ziołowemu składowi.
 • Odwracalność efektu – w odróżnieniu od farb, henna wypłukuje się z włosów stopniowo, aż do całkowitego zniknięcia ze struktury włosa. Jeśli więc nie będziemy zadowolone z uzyskanego efektu, bez paniki – po kilkunastu tygodniach nie powinno być po nim śladu.
 • Niebanalny, wyjątkowy efekt – rezultat farbowania zależy od wyjściowego koloru naszych włosów, wliczając w to ich ciemniejsze i jaśniejsze pasma. Dzięki temu, farbując włosy henną nie uzyskamy efektu „kasku”, a trójwymiarowy, nieoczywisty kolor.
 • Możliwość częstego używania – w związku z tym, że henna nie niszczy włosów, możemy używać jej tak często, jak tylko uznamy to za koniecznie.
 • Wady zabiegu

  Jak każdy zabieg, farbowanie henną, mimo swojej naturalności ma kilka drobnych wad, o których powinnyśmy wiedzieć przed podjęciem decyzji o hennowaniu:

 • Wąska gama kolorystyczna – to oczywiste, lecz warto wspomnieć, że z użyciem henny nie rozjaśnimy włosów i nie uzyskamy fantazyjnych kombinacji kolorystycznych typu ombre. Wybierać możemy spośród rudości, brązów i czerni.
 • Szybkie wypłukiwanie koloru – w porównaniu do farb, henna wypłukuje się z włosa stosunkowo szybko. Dla jednych może być to zaleta, inni z kolei mogą być zirytowani częstą koniecznością korekcji koloru.
 • Długość zabiegu – aby uzyskać wyrazisty efekt, hennę na włosach powinniśmy trzymać minimum  1 godzinę.
 • Stosowałyście kiedykolwiek koloryzację z henną? Jak wyglądają efekty u Was?

  www.best-mining.com.ua

  retractable safety gates