Data publikacji:

Hydrofit – brazylijski sposób na walkę z nadwagą

Autor: Sylwia Stwora

Fitness w wodzie to w ostatnim czasie prawdziwy hit. Oprócz popularnego aqua aerobicu, coraz częściej wybierany jest hydrofit – recepta na szczupłą sylwetkę rodem z Brazylii.

Hydrofit to zestaw ćwiczeń wykonywanych w basenie przy pomocy urządzenia o nazwie Water Bike. Jest to „wodny rower” pozbawiony siodełka. Umożliwia dostosowanie obciążenia do własnych możliwości, oferując trening kondycyjny, rekreacyjny, leczniczy czy rehabilitacyjny. Mechanizm umiejscowiony jest na ścianie basenu. Podczas zajęć zanurzasz się w wodzie na wysokość ramion.

Dwa punkty podparcia, czyli kierownica i pedały, zlokalizowane są w ten sposób, by podczas treningu rozciągał się kręgosłup, który za sprawą wody ulega odciążeniu. Ruchy miednicy przy pedałowaniu wzmacniają mięśnie przykręgosłupowe.

Trening jest też bardzo przyjazny dla stawów. Jednak ćwiczenie w wodzie wymaga włożenia intensywniejszej pracy przez podwyższony opór, który w basenie jest 12-krotnie większy niż w przypadku powietrza. Tym sposobem spalasz więcej kalorii, dlatego też hydrofit polecany jest nie tylko osobom z problemami zdrowotnymi, lecz także takim, które chciałyby zrzucić zbędne kilogramy. Ciśnienie wody pomaga w redukcji cellulitu, a układ ciała sprzyja modelowaniu brzucha i pośladków.

Do wyboru jest wiele rodzajów ćwiczeń - każde możesz dopasować wedle własnych potrzeb. Przed rozpoczęciem treningu obowiązkowa jest rozgrzewka, która przygotuje do późniejszego dużego wysiłku. Na koniec przeprowadzane są ćwiczenia rozluźniające mające na celu odprężenie przepracowanych mięśni.

Co ciekawe, hydrofit, mimo brazylijskiego rodowodu, jest tak naprawdę pomysłem należącym do Polaka – prof. Leszka Szmuchrowskiego (Uniwersytet w Belo Horizonte).

Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

www.swiss-apo.net

вимакс инструкция по применению