Data publikacji:

Jak dobrać muzykę do ćwiczeń?

Autor: Sylwia Stwora

Trening w rytm muzyki nadaje mu odpowiednie tempo i pozwala oderwać myśli od tego, ile wysiłku kosztuje nas podejmowanie danej aktywności fizycznej przez co łatwiej jest nam dłużej pracować. Podpowiadamy, jak dobrać muzykę do ćwiczeń, aby zwiększyć efektywność zajęć i czerpać z nich jak największą przyjemność.

Podczas grupowych zajęć najczęściej przychodzi nam ćwiczyć przy muzyce wybranej przez instruktora, co czasem może wiązać się z koniecznością przełamania niechęci, którą żywimy do określonego gatunku muzyki. Jednak zwykle trenerzy starają się tak dobrać utwory, aby każdy czuł się odpowiednio zmobilizowany do pracy. Często instruktorzy są otwarci na propozycje uczestników zajęć, więc jeśli większej części grupy nie odpowiada dana muzyka, można zasugerować, przy czym lepiej byłoby Wam wyciskać siódme poty.

W przypadku indywidualnych treningów mamy pełną swobodę wyboru tego, jaka muzyka będzie płynąć z głośników czy słuchawek. W ten sposób możemy optymalnie zadbać o jak maksymalną przyjemność czerpaną z podejmowanego wysiłku fizycznego oraz wprawić się w pozytywny nastrój, a tym samym poprawić sobie samopoczucie.

W przypadku biegania, jazdy na rowerze, zajęć fitness typu aerobic, spinning, step, TBC, ABT czy Shape warto sięgnąć po radosne, dynamiczne i nadające ćwiczeniom odpowiednie tempo kawałki. Z pewnością sprawdzą się mocne, rockowe brzmienia, jak również utwory pop czy house.

Zajęcia taneczne - zumba, dance flow, itp., wymagają rytmicznych, zmysłowych i żywiołowych rytmów, które zapewnią również dobrą zabawę. Z kolei przy treningu opartym na medytacji i wyciszeniu ciała (joga, pilates, itp.) muzyka musi być wolna, spokojna, niosąca ukojenie dla skołatanych nerwów, np. chillout, muzyka poważna czy odgłosy natury.

Jeśli kompletnie nie masz pomysłu na własną playlistę, albo dotychczasowa zdążyła Ci się znudzić, przejrzyj różne strony i fora internetowe poświęcone podejmowanej przez Ciebie aktywności fizycznej. Znajdziesz tam nie tylko podpowiedzi co do samych utworów, ale także pliki do bezpośredniego pobrania.

http://medicaments-24.net

Levitra 10 mg