Data publikacji:

Rzucanie palenia. Najlepsze wspomagacze

Autor: Marcin Szewczyk

Rzucanie palenia jest najłatwiejszą rzeczą pod słońcem! Robiłem to tysiące razy – żartował Mark Twain. Jednak tym, którzy bezskutecznie walczą z nałogiem, wcale nie jest do śmiechu. Papierosy wywołują silne uzależnienie fizyczne i psychiczne i często sama silna wola nie wystarczy. Wtedy na pomoc palaczom przychodzą różnego rodzaju wspomagacze.

Gumy zawierające nikotynę

Chyba najpopularniejszy i najpowszechniej stosowany środek stosowany przez palaczy chcących wyjść z nałogu. Gumy do żucia zawierające nikotynę mają ułatwić powstrzymanie się od „dymka” dostarczając nikotynę uzyskiwaną przedtem z palenia papierosów. Według producentów, gumy zmniejszają objawy odstawienia papierosów, redukują uzależnienie, tym samym dając palaczom czas na naukę życia bez papierosa. Obecnie można je kupić w każdej aptece.

Plastry nikotynowe

Są proste w użyciu i dyskretne. Wystarczy nakleić plaster i nikotyna przenika przez skórę w sposób ciągły, co zmniejsza uczucie głodu” nikotynowego. Plastry (najpopularniejsze obecnie marki to Nicorette oraz Niquitin) różnią się długością działania – od 16 do 24 godzin. Producenci zalecają, aby osoby silnie uzależnione (palące więcej niż 10 papierosów w ciągu doby) powinny zacząć od plastrów z najwyższą zawartością nikotyny i stopniowo przechodzić do tych słabszych.

AcuOne Anti-Smoking

Stosunkowo nowe na rynku urządzenie wykorzystujące technologię elektro-akupunktury. Zakłada się je na nadgarstek i włącza przy każdej potrzebie zapalenia. Niestety wciąż brakuje rzetelnych badań oceniających skuteczność tej metody.

Wysiłek fizyczny  

Ruch jest dobry na wszystko. Również na odsunięcie od siebie pokusy zaciągnięcia się dymkiem. Wysiłek fizyczny redukuje napięcie, które powodowane jest przez głód nikotynowy. Dobrze działa też mobilizująco – czy warto dla fajki niweczyć dobroczynne efekty treningu i odzyskiwanej formy? Pamiętajmy jednak, żeby ćwiczyć z umiarem, dostosowując obciążenie do naszych możliwości. Warto wcześniej skonsultować się z lekarzem lub profesjonalnym trenerem.

W sieci roi się od informacji o różnego rodzaju nikotynowych terapiach zastępczych (ang. nicotine replacement therapies - NRT) i ich skuteczności. Musimy przede wszystkim mieć na uwadze to, że żadna z nich nie wyleczy nas z nałogu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Najważniejsza było i będzie nasze silne postanowienie rzucenia palenia. Powyższe środki mają za zadanie nas jedynie w tym postanowieniu wspomóc.

вимакс купить в украине в аптеке

www.steroid-pharm.com

https://ka4alka-ua.com