Data publikacji:

Jak skutecznie przeprowadzić głodówkę?

Autor: Sylwia Stwora

Oczyszczenie organizmu z toksyn to nie jedyna zaleta płynąca z głodówki. Okresowe wstrzymanie się od przyjmowania pokarmów pomoże wyleczyć wiele dolegliwości, a także poważnych schorzeń. Jednak, aby skutecznie przeprowadzić głodówkę, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Zanim rozpoczniesz głodówkę musisz zastanowić się, jaki będzie ona miała charakter. Możesz wybrać opcję krótkoterminową np. jedno, trzy-, pięcio- czy siedmiodniową lub zdecydować się na dłuższy okres niejedzenia. Długotrwałe głodówki trwają zwykle od tygodnia do 7 tygodni. Możliwe jest wydłużenie czasu poświęconego na odnowę organizmu. Krótki post sprzyja pozbyciu się z organizmu toksyn, wolnych rodników i wielu innych szkodliwych substancji typu złogi żółci, rtęć czy ołów. Głodówki długotrwałe (przynajmniej 10-12 dniowe) niosą za sobą pozytywne skutki w leczeniu takich schorzeniach jak reumatyzm, migreny, choroby układu pokarmowego, zmiany nowotworowe czy miażdżycowe oraz problemy ze skórą. Ponadto możesz wybrać głodówkę zupełną, w trakcie której dopuszczalne jest picie jedynie wody lub niezupełną, która można pić soki z warzyw, owoców , a także herbatki i napary ziołowe.

Wieczór poprzedzający dzień startu procesu odnowy organizmu powinien zakończyć się wykonaniem lewatywy lub zastosowaniem gorzkiej soli. Podobny zabieg należy przeprowadzać na początku pierwszego dnia głodówki i powtarzać w regularnych odstępach czasu. Pamiętaj, że w trakcie postu możesz pić jedynie wodę niegazowaną (w wersji niezupełnej również soki i herbatki ziołowe). Ewentualnie w momencie gorszego samopoczucia czy napadu wilczego głodu możesz sięgnąć po szklankę wody z dodatkiem soku z cytryny.

Aby głodówka była faktycznie skuteczna nie można wraz z jej zakończeniem od razu wr ócić do dawnego stylu odżywiania. Okres wychodzenia z głodówki musi trwać tyle, ile post, a normalne produkty należy wprowadzać stopniowo, zaczynając od soków rozcieńczonych wodą, dodawania do menu owoców, potem warzyw, następnie kasz, ryżu, a dopiero na samym końcu nabiału i mięsa.

また、読み kokun.net

www.vy-doctor.com.ua