Data publikacji:

Jak zjeść zdrowo w fast foodzie?

Autor: Sylwia Stwora

Dietetycy jak mantrę powtarzają, że jeśli chcesz być szczupły i zdrowy musisz szerokim łukiem omijać fast foody. Nie zawsze mamy jednak czas na przyrządzenie domowego posiłku, a restauracje i bary szybkiej obsługi to doskonały sposób na zaspokojenie głodu. Pamiętając o kilku zasadach, można zjeść zdrowo w fast foodzie.

Przede wszystkim w momencie, gdy masz już przed oczyma tablicę z menu danego fast fooda, od razu wyklucz pewne pozycje. Nie powinny Cię interesować frytki, shake’i, lody z polewą oraz kanapki i sałatki z dodatkiem sosów na bazie majonezu oraz z dużą ilością sera żółtego. Zgubnym dla naszej figury dodatkiem są również grzanki.

Istotną kwestią przy zamawianiu całych zestawów są zamienniki. W miejsce porcji frytek powinna pojawić się sałatka, a zamiast gazowanego napoju, najlepiej sięgnąć po wodę, sok lub kawę czy herbatę bez dodatku cukru. Jeśli masz ochotę na cheeseburgera, hamburgera czy inną kanapkę, najlepiej wybierz wersję z kurczakiem lub filetem rybnym zamiast wołowiny bądź wieprzowiny. Warto zwrócić również uwagę na to, aby kurczak był grillowany, a nie w kalorycznej i nasączonej tłuszczem panierce. Podobnie wygląda wybór rodzaju mięsa w sałatce. Wybierając sosy, postaw na wersję winegret lub na bazie jogurtu. Jeśli masz ochotę na deser, wybierz lody bez polewy i innych dodatków, ciastko jabłkowe lub jogurt z owocami i np. płatkami musli.

Wybór jedzenia powinien być również podyktowany porą dnia, w której odwiedzasz fast food. Przed południem możesz pozwolić sobie na posiłek o większej liczbie kalorii, gdyż do końca dnia zdążysz je spalić. W czasie wizyty późnym popołudniem czy wieczorem należy zrezygnować z jedzenia ciężkostrawnego. Staraj się unikać dużych porcji i kilkuelementowych zestawów.

https://buysteroids.in.ua

farm-pump-ua.com/turinabol.html

https://cialis-viagra.com.ua