Data publikacji:

Joga - korzyści dla Ciała

Autor: Kasia Szulik

Relaksacyjne i medytacyjne aspekty jogi są powszechnie znane, jednak jej uprawianie przyczynia się również do regeneracji i wzmocnienia naszego organizmu. Korzyści dla ciała płynące z wykonywania sanów i ćwiczeń oddechowych to między innymi spalanie wzmocnienie mięśni, spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawa krążenia krwi.

Hatha joga, czyli jej podstawowa odmiana, jest nastawiona na doskonalenie ciała i umysłu na drodze ćwiczeń fizycznych. Zgodnie z jej filozofią, ciało i umysł stanowią nierozerwalną całość, dlatego kluczem do dobrego samopoczucia i zdrowia jest osiągnięcie równowagi w każdej ze sfer. Asany, czyli podstawowe pozycje jogi, a także ćwiczenia oddechowe – pranajama – pomogą rozluźnić spięte i sztywnie mięśnie oraz stawy, a także wzmocnić wątłe i wiotkie ciało.

Pozycje przyjmowane podczas ćwiczeń zwiększają siłę i wydajność mięśni, co w połączeniu z kontrolą oddechu w ramach paranjamy pozwala poprawić krążenie krwi oraz pracę serca oraz obniżyć poziom szkodliwego cholesterolu. Według niektórych badań, joga może  również łagodzić dolegliwości związane z astmą.

www.matrix24.gr

Ćwiczenia będą pomocne również przy zwalczaniu stresu – obniżą poziom adrenaliny i kortyzolu, zmniejszą napięcie nerwowe i ułatwią zasypianie.Jogi powinny spróbować również osoby cierpiące na przewlekłe bóle stawów oraz głowy.

Asany angażują wiele grup mięśni, dlatego joga to również świetny sposób na zrzucenie kilogramów i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia związane z jogą mogą wykonywać nawet kobiety w ciąży, które tą drogą mogą złagodzić przewlekłe bóle kręgosłupa i przygotować ciało do porodu.

Regularne uprawianie jogi może mieć pozytywny wpływ na życie seksualne, ponieważ ćwiczenia wzmacniają mięśnie podbrzusza i powodują zwiększenie libido.

http://medicaments-24.net

www.medicaments-24.net

женский возбудитель купить в украине