Data publikacji:

Naturalne metody na pozbycie się bólu głowy

Autor: Joanna Stanuch

Każdy z nas go doświadczył – ból głowy skutecznie odbiera nam dobre samopoczucie, przez co wielu z nas instynktownie sięga po tabletki przeciwbólowe. Rozwiązanie to, choć natychmiastowe i proste, nie jest jedynym sposobem na pozbycie się problemu. Zamiast od razu biec do apteczki, wcześniej wypróbuj którąś z naturalnych metod łagodzenia bólu .

Przede wszystkim znajdź przyczynę

Należy pamiętać, że ból głowy może mieć różne przyczyny, od których zależeć będzie dobrana przez nas strategia. Inaczej będziemy postępować, gdy powód tkwi w dniu pełnym stresu, a inaczej podczas bólu spowodowanego np. chorobą. Gdy zlokalizujemy "winowajcę", dobranie naturalnej metody zwalczania bólu będzie znacznie prostsze.

Sposób 1: małe przyjemności

Jeśli podejrzewasz, że przyczyną pękającej z bólu głowy jest stres, jakiego doświadczyłeś, zredukujesz go... relaksem. Pozwól sobie na filiżankę ulubionej kawy, odpoczynek przy książce, czy drzemkę. Zrób coś, co lubisz najbardziej i co sprawia ci radość. Gdy odrobinę odpoczniesz i zapomnisz o problemach, stresowy ból najpewniej minie.

Sposób 2: porcja zdrowia

Ból głowy często bywa spowodowany niedoborami witamin. Gdy cię dopadnie, przygotuj ulubiony, owocowy koktajl energetyzujący, który może okazać się skutecznym i naturalnym medykamentem. Pomysły na prozdrowotne koktajle i soki znajdziesz tutaj.

Sposób 3: spacer

Wyjście na świeże powietrze i żwawy spacer pomagają organizmowi się dotlenić, co zmniejszy ból głowy spowodowany np. całodzienną pracą biurową.

Sposób 4: masaż

Bóle głowy, często spowodowane nerwowymi sytuacjami możemy zwalczyć, gdy zdecydujemy się na masaż karku i ramion. Poproście bliską osobę o pomoc – być może relaksujący masaż okaże się skutecznym rozwiązaniem problemu? :)

Sposób 5: potęga ziół

W zwalczaniu bóli głowy doskonałe efekty przynosi również picie naparów ziołowych, na przykład z mięty, lipy, dziurawca czy rumianku.

Sposób 6: unikaj używek

Nawet, jeśli sam nie palisz tytoniu pamiętaj, że przebywając w otoczeniu palących jesteś narażony na działanie dymu, który często jest przyczyną bólu głowy.Podobne skutki przynosi nadmierne spożywanie alkoholu czy kofeiny.

http://danabol-in.com

www.pharmacy24.com.ua

средство для усиления потенции у мужчин