Data publikacji:

Nożyce na kilka sposobów

Autor: Sylwia Stwora

Nożyce to dla Ciebie jedynie odległe wspomnienie z zajęć wychowania fizycznego? Warto sobie o nim przypomnieć, bo to jedno z najefektywniejszych ćwiczeń na pozbycie się niechcianych fałdek z brzucha. Podpowiadamy, jakie oprócz klasycznych poziomych nożyc możesz wykonywać.

Tradycyjne nożyce to te wykonywane w poziomie. Połóż się na plecach na macie lub kocu. Ręce wyprostowane w łokciach ułóż swobodnie wzdłuż tułowia. Nogi proste w kolanach unieś 10-20 cm nad podłogę – im niżej, tym mocniej angażujesz mięśnie brzucha. Zacznij równocześnie wymachiwać nogami do na boki i do środka w poziomie bez dotykania podłoża, tak aby w momencie gdy znajdą się nad sobą, krzyżowały się w kostkach. Pamiętaj o tym, aby gdy w jednym powtórzeniu lewa noga jest na górze, w drugim na tej pozycji znalazła się prawa i na odwrót.

Więcej

Drugi typ nożyc to tzw. nożyce pionowe. Połóż się na plecach. Nogi unieś podobnie jak przy nożycach poziomych lecz zamiast rozszerzania nóg w bok, wymachuj nimi w górę i dół, w taki sposób, że gdy lewa noga idzie do góry, prawa powinna być opuszczana w dół i odwrotnie. Pamiętaj, że nie możesz dotykać nogami podłoża.

Więcej

Najtrudniejszą wersją ćwiczenia są nożyce okrążane, dlatego warto się za nie zabrać dopiero, gdy nie będziesz miała problemu z dwoma wcześniejszymi wersjami. Połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Prawą nogę unieś i trzymaj nieruchomą, a lewą wykonuj okręgi, najpierw zaczynając od góry. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz okręg tym razem kierując się w dół. Potem zmień stronę.

Ćwicząc nożyce możesz zacząć np. od 20 powtórzeń z nogami na nieco wyższej wysokości, a z biegiem czasu zwiększać ilość powtórzeń i równocześnie zmniejszać odległość do podłogi.

Więcej

medicaments-24.net

https://danabol-in.com

препараты для потенции отзывы