Data publikacji:

Olejki eteryczne - rodzaje i ich właściwości – cz. 2

Autor: Sylwia Stwora

W drugiej części naszego poradnika na temat rodzajów olejków eterycznych i ich właściwości przyjrzymy się preparatom, które warto mieć w domu w okresie wzmożonej zachorowalności na grypę i przeziębienie.

Aby zwalczyć flegmę zalegającą w oskrzelach, zastosuj olejek benzoesowy, sandałowy lub eukaliptusowy, natomiast jeśli chcesz obniżyć gorączkę postaw na olejek z limetki, cytryny zwykłej lub zielonej. Z bólami mięśni towarzyszącymi grypie czy przeziębieniu poradzi sobie olejek zawierający ekstrakt z kamfory, a oddychanie przy silnym katarze ułatwi olejek rozmarynowy, który dodatkowo zwalczy zmęczenie psychiczne, napięcie i trudności w zapamiętywaniu.

Na osłabienie pomoże kąpiel z dodatkiem olejku różanego lub z drzewa herbacianego, który także działa antygrzybiczne, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Warto go również wykorzystać do inhalacji.

Z infekcjami górnych dróg oddechowych poradzi sobie olejek z sosny. Można go użyć do masażu ciała, kąpieli lub przeprowadzenia „parówki”.

Jeśli ogólnie zależy Ci na poprawieniu odporności, wybierz olejek jaśminowy, goździkowy, cytrynowy lub frankicense. Po chorobie możesz wspomóc pracę układu immunologicznego olejkiem z jałowca.

www.swiss-apo.net/it/comprare/cialis-generico

http://pharmacy24.com.ua

surrogate parent