Data publikacji:

Jak pić więcej wody

Autor: Paulina

Ciało człowieka składa się w 70% z wody. Woda jest niezbędna do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli zależy Ci na zdrowej i smukłej sylwetce, to obowiązkowo powinnaś pić jej jak najwięcej. Masz z tym problem? Oto kilka trików, dzięki którym szybko zaczniesz pić więcej wody.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Pijąc dużo wody, wspierasz swój organizm w codziennym funkcjonowaniu. Przy właściwej gospodarce płynów przyspieszasz regenerację i oczyszczanie ciała, regulujesz procesy metaboliczne i chemiczne. Życie w biegu, stres, duże ilości kawy i napojów słodzonych oraz alkohol sprzyjają odwadnianiu, a nie nawadnianiu.

Niedobór wody powoduje: spadek kondycji, złe samopoczucie, uczucie ciężkości, problemy trawienne i zaparcia, przesuszenie skóry, nadmierne wydzielanie sebum, puchnięcie (odkładająca się woda), cellulit. To tylko część konsekwencji.

1. Zawsze miej przy sobie wodę

Jedną z wymówek jest brak wody. W pracy dystrybutor jest za daleko, nie masz czasu, żeby pójść do sklepu itd. Dlatego zawsze noś przy sobie butelkę wody. W ten sposób będziesz mogła sięgnąć po nią, gdy poczujesz pragnienie.

Wskazówka: wybieraj bidony z wbudowanym filtrem. Dzięki temu, gdy opróżnisz zawartość, bez problemu uzupełnisz zapasy wodą z kranu.

Więcej

2. Kontroluj ilość pitej wody

Może Ci się jedynie wydawać, że pijesz wystarczająco dużo wody. Na każdy dzień przygotuj dużą butelkę wody. Za każdym razem, gdy sięgniesz po napój, zaznacz na ściance bieżący poziom (polecamy zapisywać też godzinę). Możesz również prowadzić dziennik wypijanych płynów: porównasz w nim stosunek wody do innych napojów (np. kawy i herbaty).

3. Zaczynaj dzień od wody

Wieczorem przygotuj szklankę wody z cytryną i imbirem. Wstaw ją do lodówki. Rano, od razu po przebudzeniu wypij schłodzony napój. Udowodniono, że szklanka zimnej wody wypita na czczo po przebudzeniu przyspiesza procesy metaboliczne i detoksykację organizmu.

Więcej

4. Urozmaicaj smak 

Nie każdy przepada za wodą. Jest nudna, nie ma smaku. Zamiast kupować słodzoną cukrem lub słodzikiem sklepową wodę smakową, przygotuj domowy, zdrowy odpowiednik. Do wody dorzuć ulubione owoce i zioła (np. miętę) czy ogórka. Twoja woda nabierze ciekawego smaku i będzie ciekawie wyglądać. Szybko zapomnisz o kupnych sokach i napojach. Latem możesz korzystać z owoców mrożonych, które szybko schłodzą wodę i zmienią ją w orzeźwiający napój na wakacyjne upały.

www.danabol-in.com

https://danabol-in.com

danabol-in.com