Data publikacji:

Postanowienia noworoczne – jak w nich wytrwać?

Autor: Marcin Szewczyk

Według badań Ipsos sprzed dwóch lat, aż 82 proc. Polaków poczyna plany na Nowy Rok. W noworocznych postanowieniach udaje się wytrwać zaledwie co dziesiątemu. Co robimy źle?

Prof. Richard Wiseman z Uniwersytetu w Hertfordshire podpowiada, że łatwiej dotrzymamy noworocznych postanowień, jeśli pomyślimy o konkretnych korzyściach związanych z ich dopełnieniem. - Zamiast postanowień w stylu "w nowym roku schudnę", powinniśmy raczej skupić się na tym, że gdy będziemy szczuplejsi, staniemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej – radzi prof. Wiseman.

Zapisz, co chcesz osiągnąć

Ważnym również jest, aby cele, które sobie stawiamy, były realistyczne. Zacznij o małych kroków i określ, jak chcesz dany cel osiągnąć. Nie postanawiaj „w końcu zrzucę kilka zbędnych kilogramów”, lepiej postanów, że będziesz chodzić trzy razy w tygodniu na siłownię. Jeśli chcesz zmienić pracę, zaplanuj działanie na każdy tydzień (np. „co tydzień złożę nowe CV w nowej firmie”). Podziel całość na małe kroki. Dzięki temu, będziesz widział, jak konsekwentnie zbliżasz się do upragnionego celu.

Niech Twoje postanowienia noworoczne nie znajdują się tylko w Twojej głowie. Zapisz je na kartce i umieść w widocznym miejscu albo zapisz na pulpicie swojego komputera. Będzie cię to stale motywować do działania i sprawi, że łatwiej ci będzie zwalczać pokusy. Jeśli będziesz stale miał przed oczami swoje postanowienia, twoje szanse na sukces znacznie wzrosną.

Bo nie o to chodzi, by złapać króliczka…

Pamiętaj też, że świat się nie skończy, jeśli Twoje noworoczne postanowienia się nie ziszczą. Jednak rozmyślanie o tym może być bardzo frustrujące. Dlatego pamiętaj, żeby nie stawiać sobie nierealnych celów. Mogą być trudne do wykonania albo wymagać dużego nakładu czasu i pracy. Wtedy jednak liczyć się będą przede wszystkim te małe sukcesy, które po drodze osiągasz.

https://cialis-viagra.com.ua

сиалис фото

sellmax.com.ua