Data publikacji:

Jak prawidłowo dbać o przedłużane rzęsy?

Autor: Joanna Stanuch

Przedłużane rzęsy  to rozwiązanie, po które wiele kobiet sięga zwłaszcza latem – kiedy nieco mniej chce nam się malować, lub wyjeżdżamy na urlop, podczas którego bez sterczenia przy lustrze chcemy wyglądać dobrze. Niedawno wykonałam zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 po raz pierwszy i jestem bardzo zadowolona. Jeśli i wam podobny pomysł chodzi po głowie przeczytajcie, jak dbać o rzęsy po przedłużaniu, aby jak najdłużej zdobiły nasze oczy.

Przedłużane rzęsy – moda ostatnich lat

W ostatnim czasie zabieg przedłużania rzęs widocznie zyskał na popularności. Coraz częściej kusi nas wygoda i efekt, którego nie zagwarantuje nam żaden tusz do rzęs. Niewątpliwie – to wyjątkowo komfortowe rozwiązanie na wielkie okazje czy urlop. Do stałego przedłużania rzęs jestem jednak sceptycznie nastawiona – uważam, że zabieg wykonywany regularnie może odbijać się negatywnie na kondycji naturalnych rzęs. Niemniej jednak, z okazji bliskiego wyjazdu w polowe warunki postanowiłam jednorazowo go wypróbować.

Moje naturalnie krótkie i jasne rzęsy zamieniły się w piękne, czarne firanki o zalotnym skręcie. Przyznam, że pierwsze spojrzenie w lustrze po zabiegu wywołało u mnie ogromny uśmiech.

Jak  dbać o rzęsy przedłużane?

Pamiętajmy, że rzęsy po przedłużeniu nie będą wyglądały perfekcyjnie w nieskończoność. Z biegiem czasu zaczną wypadać wraz z naszymi naturalnymi, co jest zupełnie naturalne. W trakcie noszenia sztucznych rzęs musimy dbać o to, aby jak najdłużej zachowały swój kształt.

 • Przez pierwsze 48h unikajmy moczenia rzęs, kontaktu z parą wodną, zbyt gorących kąpieli. Przed 2 doby po zabiegu klej wciąż wiąże.
 • 2 razy dziennie przeczesujmy rzęsy spiralką (powinna ją wręczyć wam kosmetyczka), aby utrzymały skręt i nie plątały się.
 • Więcej

 • Starajmy się spać na wznak i unikać wtulania twarzy w poduszkę, aby unikać odgnieceń na rzęsach.
 • Przedłużanych rzęs nie malujemy – same w sobie są czarne, pogrubione i podkręcone.
 • Makijaż oka zmywajmy nietłustym płynem micelarnym. Zrezygnujmy z płynów dwufazowych - ich tłusta formuła może osłabić klej. Technikę demakijażu zmodyfikujmy – zamiast płatków kosmetycznych używajmy patyczków, które precyzyjnie zmyją cienie z powieki bez narażania rzęs na uszkodzenie.
 • Więcej

 • W okolicach oczu nakładajmy kremy lekkie, np. w formie żelowej. Zrezygnujmy z tłustych kosmetyków.
 • Więcej

  Co sądzicie o zabiegu przedłużania rzęs?

  купить препараты для потенции

  www.pharmacy24.com.ua