Data publikacji:

Jak rozgrzać się przed treningiem siłowym?

Autor: Sylwia Stwora

Zanim na siłowni zabierzemy się za wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń z użyciem wolnych ciężarów takich jak sztanga czy hantle, niezbędne jest przeprowadzenie rozgrzewki. Pobudzi ona mięśnie do działania i zwiększy ich elastyczność, dzięki czemu staną się one odporniejsze na urazy. Radzimy, jak rozgrzać się przed treningiem siłowym.

Przede wszystkim, rozgrzewkę najlepiej zacząć od szybkiego marszu, marszobiegu (2 minuty biegu na 1 minutę marszu) lub biegu na bieżni. Poświęć na ten element 10 minut.

Kolejna część rozgrzewki przed treningiem siłowym będzie skupiać się na poszczególnych partiach ciała. Zacznij od krążeń stopami. Wykonaj po 10 ruchów w prawo i w lewo każdą z nich. Przejdź do kolan. Krąż nimi do wewnątrz, na zewnątrz, a potem łącząc oba, kręć w prawą, a następnie lewą stronę. Potem wykonaj 10 przysiadów, pamiętając o uginaniu kolan pod kątem 90 stopni, wyprostowanych plecach, nieodrywaniu stóp od podłoża i szybkich zejściach w dół, a wolniejszych powrotach w górę. Następnie zrób kilka wykroków również z przysiadem.

Przejdź do krążenia biodrami i ramionami – naprzemiennie i oburącz w przód i tył oraz samymi przedramionami. Pochyl tułów w przód i zrób po 10 skrętoskłonów – prawa ręka do lewej stopy i odwrotnie. Potem wykonaj krążenia głową – raz w prawą, raz w lewą stronę, a także 10 skłonów głowy do klatki piersiowej. Zrób też kilka skłonów do boku. Całość uzupełnij 10-15 podskokami, np. pajacykami.

Pamiętaj, że rozgrzewka, jak sama nazwa wskazuje, ma podnieść temperaturę ciała i pobudzić serce oraz układ krążenia, ale nie może doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz mieć siły do podjęcia właściwego treningu.

силденафил побочные эффекты

препараты для повышения потенции у мужчин

таблетки для потенции