Data publikacji:

Najprzyjemniejsza pielęgnacja? Seks, a uroda

Autor: Joanna Stanuch

Chcesz tryskać witalnością i wyglądać młodziej o dziesięć lat? Zamiast wydawać krocie na drogie kosmetyki, lepiej znajdź chwilę czasu na relaks z partnerem… w sypialni. Tak przynajmniej sądzą amerykańscy naukowcy. Jakie zależności znaleźli między seksem, a urodą?

Seks, a uroda to jak synonimy!

Pewnie już słyszałaś, że seks to zdrowie - nic dziwnego, bo - jakby nie spojrzeć - można zaliczyć go do całkiem efektywnych aktywności fizycznych.Ciekawi jednak, że Naomi Greenblatt - amerykańska psychiatra, przyjrzała się bardziej życiu seksualnemu kobiet analizując, jak ma się ona do ich wyglądu zewnętrznego.

Psychiatra twierdzi, że seks - podobnie jak ćwiczenia, a nawet wizyty u kosmetyczki - doskonale pomagają w zachowaniu młodego wyglądu. Jej zdaniem panie, które kochają się co najmniej cztery razy na tydzień wyglądają młodziej i zdrowiej. W końcu zewsząd można usłyszeć też, że zakochanych ludzi można rozpoznać od razu...

Seks - wpływ na skórę. Skąd taki wynik?

Wielu pewnie stwierdzi, że opinie amerykańskich uczonych zostały stworzone na wyrost - w końcu zarówno wśród aktywnych, jak i nieaktywnych kobiet znajdą się te prowadzące zdrowy tryb życia lub odżywiające się źle; kupujące kosmetyki świadomie, lub niezwracające uwagi na skład. Wiele jednak zmienia się, gdy spojrzymy na sprawę pod względem działania ludzkiego organizmu.

Podczas uprawiania seksu, ludzki organizm produkuje hormon DHEA, który śmiało można zaliczyć do “hormonów szczęścia”. Poza tym, że wywołuje błogie samopoczucie i ogólną poprawę nastroju na dłuższy czas, nie pozostaje bez znaczenia także i dla wyglądu. Dowiedziono, że DHEA:

 • Poprawia stan skóry,
 • Wzmacnia włosy i paznokcie,
 • Poprawia krążenie - a więc wspomaga usuwanie toksyn.
 • Szczegółowe efekty miłości, jakie zdradzi twoja uroda to między innymi:

 • Świetlisty koloryt cery. Wszystko dzięki lepszemu dotlenieniu.
 • Mniejszy trądzik. Za poprawę stanu skóry odpowiada przywracanie równowagi hormonalnej.
 • Lepsze nawilżenie skóry. Poprawa krążenia sprawia, że cera jest lepiej nawodniona “od wewnątrz”.
 • Oczyszczone pory. Podczas seksu pocisz się, a to zapewnia skórze doskonałe, naturalne oczyszczanie z toksyn i zanieczyszczeń.
 • Sposób na młodość?

  Przyglądając się innym badaniom - tym razem autorstwa Glorii Bramer z Columbia University - można natknąć się na twierdzenie, że seks jest sposobem na długowieczność. No, może nie dosłownie - chodzi tu o swojego rodzaju zatrzymanie czasu, zapobieganie starzeniu. Według badaczki, wysiłek taki, jak uprawianie seksu pobudza komórki do syntezy kolagenu, który jak wiadomo jest białkiem młodości, odpowiadającym za jędrną skórę pozbawioną zmarszczek. Ciekawe, prawda?

  Seks, a odchudzanie

  Najprzyjemniejsza dieta odchudzająca? Na to wygląda! Badania mówią, że już podczas namiętnego pocałunku tracimy około 100 kcal. Przeciętny stosunek seksualny pozwala spalić nawet do 400 kcal. To tyle, ile podczas godziny całkiem intensywnego aerobiku.

  Oczywiście, wiele zależy od tego, jak wygląda twój standardowy seks. Warto eksperymentować z pozycjami, nie bój się urozmaiceń, unikaj bierności - wtedy bliskość z partnerem może być jednocześnie całkiem pożytecznym treningiem.

  Więcej

  W jakich pozycjach “spalisz” najwięcej? Badacze zgodnie potwierdzają, że w tej grupie znajdą się wszystkie te kombinacje, w których ty jesteś “na górze” i przejmujesz inicjatywę. Do dzieła!

  Więcej

  Wpływ seksu na twoją sylwetkę

  Częste uprawianie seksu wpłynie również na twoją sylwetkę - pod warunkiem, że dajesz z siebie wiele. To świetny sposób na ujędrnienie ciała, pozbycie się cellulitu. Wiele kobiet zauważa również, że aktywność seksualna podnosi ogólną wydolność ich organizmów, dzięki czemu wolniej się męczą. Seks może być również skutecznym stretchingiem dla mięśni. Wniosek z tego taki, że warto włączyć go w swój plan treningowy.

  Seks polepsza twoją samoocenę

  W kontekście wyglądu zewnętrznego warto zwrócić uwagę również na kobiece kompleksy. Nie ma co kryć, że niemal każda z pań zmieniłaby w sobie choć odrobinkę. Seks to jak lekarstwo na niską samoocenę - gdy uprawiasz go często, czujesz się akceptowana i piękna. To wpływa na całą ciebie: poczucie pewności siebie, temperament, odwagę. Po pewnym czasie to, że masz jakieś niedociągnięcia pozostaje bez większego znaczenia!

  Więcej

  Seks zapewnia dłuższe życie?

  Badania przeprowadzone na mężczyznach wskazują, że częste stosunki obniżają ryzyko wystąpienia raka prostaty. Wielu naukowców zauważa również podobną zależność w przypadku zachorowań na raka jąder. Jak widać, miłość może również ustrzec przed poważnymi chorobami.

  Sekretem jest relaks

  Niezależnie od tego, czy wierzysz w wyniki amerykańskich badań, musisz przyznać jedno: seks poprawia nastrój i pozwala na redukcję stresu. Idąc dalej tym tropem, nietrudno stwierdzić, że zrelaksowana i szczęśliwa osoba po prostu wygląda lepiej. Warto znaleźć czas na bliskość z partnerem nawet po trudnym i stresującym dniu. Podziękują ci za to twoje ciało i psychika.

  To jak - zabieracie się za odmładzanie? ;)

  женский возбудитель капли в украине

  www.bestseller.reviews/want-the-adrenaline-top-40-the-scariest-movies-by-the-amazon-prime/