Data publikacji:

Skłony w różnej odsłonie

Autor: Sylwia Stwora

Martwisz się nadchodzącym latem z powodu „boczków”? Skłony to idealny sposób, aby zaradzić temu problemowi. Oprócz poprawnej techniki wykonania ćwiczenia, ważna jest także systematyczność. Poświęć na skłony co najmniej kwadrans trzy razy w tygodniu.

Stań w lekkim rozkroku (stopy na szerokość bioder), w ręce chwyć hantelki o wadze 1-2,5 kg lub dwie butelki z wodą (1-1,5 l). Unieś je na wysokość barków i naprzemiennie rób skłon – prawą ręką do lewej stopy i odwrotnie. Ćwicz nieprzerwanie przez 2-3 minuty. Wykonaj 3-5 serii. Co 3 dni wydłużaj czas skłonów o 10 sekund.

Przyjmij pozycję wyjściową. Wykonuj skłony do boku, tak aby w momencie przechylania się w lewą stronę, prawa ręka z obciążeniem pozostawała blisko tułowia. Zrób 2 serie po 25 powtórzeń na każdy bok. Potem zmodyfikuj ćwiczenie, tak aby w momencie skłonu w bok przeciwna ręka wędrowała nad głowę.

Więcej

Usiądź na podłodze w siadzie skrzyżnym. Proste w łokciach ręce wyciągnij przed siebie i zrób skłon, aby jak najmocniej przyciągnąć tułów do kolan. Wytrzymaj 3 sekundy, wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to samo na lewą, a następnie prawą stronę. Wróć do pozycji startowej (jeden cykl). Wykonaj 3 serie po 5-8 cykli.

Połóż się na prawym boku, ręce spleć na karku. Odrywaj tułów od podłoża robiąc skłon w bok. Powtarzaj przez 30 sekund i zmień stronę. Powtórz w 3-5 seriach. Ćwiczenie możesz wykonywać na piłce rehabilitacyjnej. Połóż się na niej, tak aby ręka boku, na którym ćwiczysz była oparta na podłodze. Nogi wyprostowane, stabilne oparte o podłoże. Druga ręka oparta na biodrze.

*Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą sprzętu sportowego, kliknij w zdjęcie

topobzor.info/paver-bank-s-portativnoj-kolonkoj-piple-s5/

левитра киев