Data publikacji:

Skoczny sposób na formę? Skakanka!

Autor: Joanna Stanuch

Wydaje ci się, że skakanka to tylko dziecinna zabawka? Wprost przeciwnie: to praktyczny, łatwo dostępny przyrząd, który umożliwi ci wykonanie porządnego treningu! Dodatkowo, możemy z niej korzystać dosłownie wszędzie.

Skakanka - efekty wielowymiarowe dla ciała

Więcej

Ilu z was ostatni raz miało w rękach skakankę jeszcze w dzieciństwie? Ten długo niedoceniany przyrząd w ostatnim czasie znów wraca do łask. I całe szczęście - bo efekty, jakie może nam zagwarantować naprawdę robią wrażenie. Nie ma tu miejsca na wymówki, takie jak zbyt mało miejsca w mieszkaniu czy droga cena sprzętu. Skakanka to tani, łatwy i przyjemny sposób na uzyskanie świetnej formy i zdrowia.

Skakanka - odchudzanie przez skanie

Czy wiesz, że podczas godziny ćwiczeń ze skakanką możesz spalić nawet 400 kalorii? Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, ten sposób okaże się idealny.

Zgrabne i silne nogi

Nikogo nie zdziwi fakt, jak doskonale na wygląd ud i łydek wpływa skakanka - trening z nią widocznie wzmacnia mięśnie nóg, poprawia ich jędrność i dodaje im smukłości. Trenując ze skakanką wykonasz trening, który zastąpi ci kilka innych.

Skakanka - trening dla płaskiego brzucha

Nogi to nie jedyna partia, która ucieszy się z porządnego skakania. Skakanka angażuje również mięśnie brzucha.

Smukłe ramiona

Nasze ręce również wykonują dużą pracę podczas treningu ze skakanką. Z nią pozbędziemy się tzw. motylków, czyli nadmiaru tkanki tłuszczowej na ramionach. Wytrenowane podczas regularnego skakania, będą wyglądały atrakcyjnie i zdrowo.

Zdrowie dla twoich stawów

Wielokrotnie udowodniono pozytywny wpływ skakanki na elastyczność stawów. Jeśli więc chcesz, by pracowały sprawnie, zabierz się za skakanie już od dziś.

Skakanka - efekty dla ogólnego zdrowia

Widoczne gołym okiem rezultaty skakanki to nie jedyny powód, który powinien przekonać cię do jej używania.

Skakanka wzmacnia układ krążenia

Skakanie poprawia krążenie, a tym samym sprawia, że układ krwionośny otrzymuje więcej tlenu. To na dłuższą metę wzmocni go, pozwoli działać sprawniej, a tym samym zapobiegać chorobom serca, takim jak zawał.

Poprawa koordynacji

Zestawienie pracy rąk i nóg nie jest łatwe. Z czasem jednak dojdziesz do perfekcji, która przełoży się na koordynację twojego ciała oraz poczucie równowagi. Przyda się to zwłaszcza sportowcom, którym na co dzień zależy na szybkości.

Lepszy nastrój

Jak każdy sport gwarantujący spory wysiłek, skakanka zapewni nam dużą dawkę endorfin - poprawi nastrój, pomoże zwalczyć stres i napięcie.

Jak bezpiecznie ćwiczyć ze skakanką?

Zanim jednak weźmiesz skakankę w dłonie, musisz pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym trening będzie bezpieczniejszy.

 • Odpowiednia postawa
 • Przed każdym treningiem ze skakanką wykonaj prostą rozgrzewkę stawów kolan i dłoni. To właśnie one pracują podczas skakania najintensywniej.

  Podstawa to wyprostowana sylwetka. Patrz przed siebie, łokcie trzymaj nisko. Kolana podczas skoków nie mogą być usztywnione. Podczas skakania, postaraj się napinać mięśnie brzucha.

 • Miejsce
 • Choć trenować ze skakanką możesz wszędzie, najlepiej wybrać miejsce o stabilnym, lecz lekko miękkim podłożu (np. na macie lub w parku). Zbyt twarde podłoże może obciążać stawy.

 • Ubiór
 • Strój i obuwie powinny być wygodne i dopasowane. W przypadku butów zwróć uwagę na to, by dobrze amortyzowały skoki.

 • Technika
 • Rozpocznij od najprostszej techniki polegającej na pojedynczych skokach. Gdy będziesz bardziej doświadczony, możesz urozmaicić trening o tzw. ósemki, podskakiwanie na jednej nodze, czy nawet jogging w miejscu.

  Jak często trenować ze skakanką?

  Podstawa to oczywiście regularność. Polecam wam rozpocząć od 30 minutowych ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu. Z czasem możecie zwiększać częstotliwość treningów.

  Doskonale uzupełnienie treningu

  Warto wspomnieć, że trening ze skakanką jest zalecany wielu sportowcom. W tej grupie znajdziemy m. in. bokserów czy piłkarzy ręcznych. Skakanie przyda się również biegaczom, jak i osobom uprawiającym crossfit. Wszystko po to, by w ukochanej dyscyplinie osiągać lepszą szybkość i efektywność.

  Skakanka - przeciwwskazania

  Mimo licznych zalet, jakie niesie skakanka - odchudzanie, poprawa sylwetki i samopoczucia - nie każdy może pozwolić sobie na treningi z jej użyciem. Zrezygnuj z niej, gdy masz problemy z krążeniem bądź cierpisz na choroby serca. Ta aktywność nie jest również odpowiednia dla osób z bardzo dużą otyłością (ponownie mowa o nadmiernym obciążeniu stawów).

  Jaką skakankę kupić?

  Najprostsza skakanka, jaką pamiętacie z dzieciństwa kosztuje zaledwie kilka złotych. Na dobrą sprawę, nie ma po co przepłacać - ta najprostsza sprawdzi się równie dobrze, co te z większą ilością funkcji.

  Więcej

  Jeśli lubicie sportowe innowacje, sprawdzi się wam skakanką z licznikiem. To wygodny sposób na monitorowanie swoich postępów i osiąganie lepszych efektów.

  Więcej

  Chcesz przejść na wyższy poziom zaawansowania? Wybierz skakankę o przezroczystej lince. To doskonały trening dla twojej koordynacji.

  Więcej

  Reebok, skakanka z przezroczystą linką - 88,90 zł

  Więcej

  Lubicie skakać na skakance? A może rzuciliście ją w kąt w dzieciństwie i planujecie do niej powrócić?

  https://steroid-pharm.com

  таблетки для потенции в аптеках

  сиалис инструкция по применению цена