Data publikacji:

Slow jogging i jego istota

Autor: Sylwia Stwora

Jeśli bieganie kojarzy Ci się tylko z wylewaniem hektolitrów potu, sporym wysiłkiem, biciem rekordów oraz bólem kolan i dlatego ciągle zwlekasz z rozpoczęciem regularnych treningów, wypróbuj inną drogę. Postaw na slow jogging i ciesz się spalaniem kalorii w mało obciążający sposób.

Ojcem metody „wolnego biegania” jest Hiroaki Tanaka – profesor nauk o sporcie w Instytucie Fizjologii Sportu z Japonii. Tanaka chciał pozbyć się nadwagi, a jednocześnie wiedział, że trudno mu będzie zrezygnować ze słodyczy, picia alkoholu i późnych kolacji. Postanowił więc, że cel zrealizuje najprostszą z możliwych dróg. Biegając w spacerowym tempie założył sobie, że będzie spalać 300-400 kcal dziennie, a do tego o tyle samo zredukuje dzienną dawkę zjadanych kalorii. Efekt? Po 3 miesiącach ważył o 10 kg mniej.

Najważniejszą zasadą slow joggingu jest to, aby w trakcie treningu biec, a w zasadzie truchtać, w bardzo wolnym tempie. Powinnaś móc swobodnie rozmawiać bez uczucia zmęczenia. Ważna jest też technika – stopa ma lądować na śródstopiu, a nie na pięcie, natomiast sylwetka ma być wyprostowana. Niezbędny jest też uśmiech. Natomiast cała filozofia wolnego biegania polega na tym, aby biegać przez 1 minutę i powtarzać taki cykl 30 razy. Trening może mieć charakter jednorazowy lub być rozbity na kilka mniejszych, np. 3 razy po 10 minut. Grunt, aby trenować codziennie. Oczywiście, można biegać więcej.

Slow jogging to nie tylko sposób na utratę zbędnych kilogramów. Trening z małym obciążeniem i niską intensywnością świetnie poprawi wytrzymałość organizmu, usprawni pracę mózgu i układu nerwowego, a także układu krążenia. Slow jogging będzie też idealnym wstępem do tradycyjnego biegania. W Japonii „wolne bieganie” postrzegane jest jako droga do długowieczności.

*Aby zapoznać się z ofertą butów do biegania, kliknij w zdjęcie

препарат для повышения потенции без побочных эффектов

steroid-pharm.com/androver.html

https://medicaments-24.com