Data publikacji:

Squash – sposób na szczupłą, wysportowaną sylwetkę

Autor: Sylwia Stwora

Możliwość spalenia ponad 800 kcal w ciągu godziny brzmi nieźle? Tyle pozbędziesz się grając w squasha. Jednak gra z rakietą w ręku to nie tylko sposób na smukłą sylwetkę, ale i dobrą kondycję oraz odstresowanie się po ciężkim dniu.

Squash przywędrował do Polski w 1997 roku i wciąż jest dyscypliną niszową postrzeganą jako sport elitarny dla osób z zasobnym portfelem (sprzęt oraz wejściówki do klubów squashowych do najtańszych nie należą), choć miłośników gry na zamkniętym korcie z miesiąca na miesiąc przybywa. Ideą gry jest rywalizacja 2 osób w pomieszczeniu, w którym jedna ściana jest szklana. Na przedniej ścianie za pomocą dwóch linii wyznaczone (dolna tzw. blacha oraz górna autowa) jest pole gry.

Linia dzieli także boisko na dwie połowy, a na bocznych i tylnej ścianie narysowana jest jedynie górna linia autowa. Dodatkowo na korcie wyznaczone są dwa pola serwisowe, skąd wykonuje się zagrywkę. Poprawnie odbita piłka może obić się od ściany i od podłogi tylko raz lub tylko od ściany i uderzyć w przedni mur ponad blachą. Jednocześnie nie może dotknąć żadnej części ciała lub ubrania graczy. Mecz squasha trwa 3-5 setów, z czego każdy toczy się do 11 punktów.

Tajemnica rosnącej popularności squasha tkwi w wielopoziomowym wpływie na organizm. Gra jest niezwykle dynamiczna, szybka i odbywa się na wysokim poziomie intensywności. Wystarczy 30 minut gry, aby Twoje serce i płuca zaczęły lepiej pracować. Regularne treningi pomogą zbudować wytrzymałość i siłę mięśni, w tym pleców i brzucha oraz poprawić gibkość. Oprócz aspektów kondycyjno-wytrzymałościowych, squash idealnie nadaje się do walki o ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Minuta gry to nawet 18 kcal mniej, dlatego jeśli zależy Ci na zmniejszeniu objętości tkanki tłuszczowej to z pewnością się nie zawiedziesz.

Squash wiąże się ze sporym zmęczeniem – trzeba nadążyć za odbijającą się w ekspresowym tempie piłeczką, co skutecznie pozwala rozładować emocje i poczuć radość oraz satysfakcję z mocnego wysiłku fizycznego czy wygranej rywalizacji. Wymaga również od gracza szybkiego analizowania sytuacji i odpowiedniej reakcji, a pomaga rozwijać umiejętności strategicznego myślenia.

Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

софосбувир

start-sport.com.ua

www.rbt.com.ua/portfolio/