Data publikacji:

Tabata – 4 minuty, które usprawnią metabolizm

Autor: Sylwia Stwora

Biegasz, jeździsz na rowerze bądź podejmujesz inną aktywność o charakterze aerobowym, bo ma to być Twoją drogą do ładnie wymodelowanej sylwetki? A co, jeśli powiemy Ci, że aby podkręcić metabolizm i spalać tkankę tłuszczową nawet przez 48 godzin po wysiłku fizycznym, wystarczy ćwiczyć cztery minuty? Sekretem jest tabata.

Metoda opisana przez naukowca, Izumi Tabatę, pomogła japońskim łyżwiarzom szybkim poprawić wyniki w zakresie wysiłku beztlenowego (możliwość wykonywania krótkotrwałego treningu o wysokiej intensywności) i tlenowego (poziom przyswajania tlenu) w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich. Jednak to dzięki znaczącemu usprawnieniu metabolizmu, tabata zyskała swoją popularność w środowiskach fitnessowych oraz wśród osób, które szybko i efektywnie pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Więcej

Tajemnica skuteczności tabaty tkwi w proporcjach między wysiłkiem a okresem odpoczynku - aktywność trwa dwukrotnie dłużej. Podział wynosi 2:1, czyli 20 sekund pracy na maksymalnych obrotach bez zatrzymania, po których następuje 10 sekund przerwy. Na czterominutowy trening przypada zatem 8 cykli.

Więcej

Zestaw ćwiczeń ustalasz sam według potrzeb. Trening może składać się z różnego typu przysiadów, brzuszków czy pompek, a także pajacyków, burpeesa (zaczynasz od podporu przodem i wyrzutu nóg w tył, a następnie wyskakujesz w górę, by ponownie zejść do przysiadu i powtórzyć całość), biegu w miejscu (np. skip A z wysokim unoszeniem kolan do klatki piersiowej), skoków na skakance, przeskoków przez ławeczkę, itp. Istotne jest, aby w trakcie ćwiczenia pracowało jak najwięcej mięśni. Możesz też wykorzystywać dodatkowe obciążenie, np. sztangę czy hantle.

Więcej

Ważne jest, aby przed treningiem rozgrzać mięśnie, stawy i ścięgna, a po jego zakończeniu przeprowadzić ćwiczenia rozciągające. Jako osoba początkująca wykonuj tabatę nie więcej niż 3 razy w tygodniu. Wraz ze wzrostem poziomu zaawansowania, możesz zwiększać liczbę treningów lub wplatać je w inne zajęcia, np. w bieganie.

Więcej

Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

www.medicaments-24.net

www.ka4alka-ua.com

лазерная эпиляция киев цены