Data publikacji:

Trening na trampolinie – przykładowe ćwiczenia

Autor: Sylwia Stwora

Z zazdrością przyglądasz się dzieciom czerpiącym niebywałą frajdę ze skakania na trampolinie? Nie krępuj się i sama skorzystaj z tego sprzętu, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, ujędrnić skórę, wzmocnić mięśnie oraz zapewnić sprawne funkcjonowanie całemu ciału. Podpowiadamy, z jakich ćwiczeń może składać się trening na trampolinie i ile powinien trwać, abyś szybko mogła cieszyć się efektami regularnych zajęć.

Przed wejściem na trampolinę przeprowadzić rozgrzewkę zawierającą wymachy rąk, wykroki, krążenia stawami skokowymi, kolanowymi, głową oraz biodrami. Dzięki temu unikniesz kontuzji i bolesnych urazów.

Nasz trening rozpoczynamy od skipu A, czyli biegu w miejscu z unoszeniem kolan jak najbliżej klatki piersiowej oraz skipu C, polegającego na uderzaniu piętami o pośladki. Oba ćwiczenia wykonuj przez 3 minuty z 30 sekundami przerwy między nimi. Następne 3 minuty poświęć na przeskoki obunóż z jednej strony na drugą, zaczynając od małej odległości i stopniowo zwiększając częstotliwość oraz szerokość skoków.

Kolejne 5 minut będzie stanowić kombinacja trzech ćwiczeń. Po wybiciu się w górę wykonaj przysiad (ręce przed sobą na wysokości barków), po kolejnym odbiciu zrób pajacyka, a następnemu niech towarzyszy obrót o 180 stopni (raz w prawo, przy następnej serii w lewo). Kolejne 4 minuty będą składać się z podskoków na jednej nodze – po 2 minuty na każdą, po których przez 4 minuty wyskakuj w górę i w najwyższym punkcie wykonuj rozkrok – raz tak jakbyś chciała zrobić szpagat męski (rozkroczny), a za drugim razem – żeński (jedna noga prosta z przodu, druga z tyłu).

Na koniec pozostawiliśmy swobodne skakanie przez kwadrans z tym, że co 3 minuty będziesz przyspieszać, tak aby ostatni cykl wykonać w możliwie najwyższym tempie. Po zejściu z trampoliny wykonaj jeszcze krótki stretching, czyli ćwiczenia rozciągające o statycznym charakterze, by serce i tętno wróciły do normalnego poziomu.

Staraj się poświęcić na trening na trampolinie przynajmniej 15 minut dziennie. To pozwoli Ci spalić nawet do 250 kcal, co oznacza, że w ciągu godziny możesz stracić nawet 1000 kcal.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Acheter Vardénafil