Data publikacji:

Wpływ zielonej herbaty na urodę

Autor: Joanna Stanuch

Jeśli dla przyjemności lubisz codziennie napić się odrobiny zielonej herbaty, mamy dobre wieści – poza walorami smakowymi i prozdrowotnymi, zadba ona także o twoją urodę. Zalety płynące z picia zielonej herbaty naprawdę trudno zliczyć – dziś przedstawimy kilka tych, które powinny zachęcić cię do tego trunku, jeśli zależy ci na pięknym i młodym wyglądzie.

Zielona herbata, a piękna cera

Zielona herbata opóźnia starzenie się skóry

Duża zawartość polifenoli w zielonej herbacie sprawia, że zielona herbata doskonale rozprawia się z wolnymi rodnikami, odpowiedzialnymi za procesy starzeniowe. Pijąc zieloną herbatę dwa razy dziennie, zmniejszysz ryzyko wiotczenia skóry i pojawiania się zmarszczek.

Działanie kojące

Po zieloną herbatę powinni sięgać również ci, którzy borykają się ze stanami zapalnymi skóry, łuszczeniem czy nadmierną wrażliwością. Zielona herbata ma silne właściwości kojące, dzięki czemu jej miłośniczki wyglądają naprawdę zdrowo!

Skuteczny pogromca toksyn

Zielona herbata oczyszcza ciało z toksyn i złogów tłuszczowych, co nie pozostaje bez wpływu na wygląd naszej skóry. Cera amatorów zielonej herbaty jest promienna i witalna, a niedoskonałości pojawiają się na niej znacznie rzadziej.

Poprawa nawilżenia i elastyczności

Ogrom cennych mikroelementów, jakie przyjmujemy wraz z zieloną herbatą, pozytywnie wpływa na stopień nawilżenia skóry, a tym samym na jej elastyczność.

Wpływ zielonej herbaty na kondycję włosów

Szybszy wzrost

Polifenole oraz witaminy C i E zawarte w zielonej herbacie odpowiadają za szybszy wzrost włosów, co ucieszy każdą z kobiet, które akurat planują je zapuszczać. Przeciwutleniacz – katechina odpowiada z kolei za zahamowanie wypadania włosów.

Wzmocnienie i zdrowy blask

Witamina B5, czyli pantenol wchodzący w skład zielonej herbaty nawilża włosy, dodaje im elastyczności oraz zapobiega ich łamliwości. Pijąc zieloną herbatę możemy spodziewać się także, że nasze włosy zyskają zdrowego blasku.

Kosmetyki z zieloną herbatą znajdziesz TUTAJ


Pamiętajcie, że poza piciem zielonej herbaty istnieją inne sposoby na jej używanie w walce o urodę. W przypadku włosów, możemy przygotowywać płukanki i wcierki, z kolei stan cery – zwłaszcza tej problematycznej – wyraźnie poprawi się, gdy sięgniemy po kosmetyki z wyciągiem z zielonej herbaty.

www.steroid-pharm.com

http://medicaments-24.net