Data publikacji:

Wybierz styl jogi dla siebie! Część 2

Autor: Paulina

W poprzedniej części artykułu omówiliśmy pięć najpopularniejszych szkół jogi. W drugiej części przedstawiamy kolejnych pięć technik. Zobacz, jak wyglądają i wybierz jedną dla siebie.

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ.

Joga prenatalna

Styl stworzony z myślą o kobietach w ciąży i świeżo upieczonych mamach (pierwsze tygodnie po porodzie). Wszystkie ćwiczenia mają pomóc w przygotowaniach do porodu oraz przywróceniu stabilizacji ciału zaraz po wydaniu dziecka na świat. Zestaw stanowi kompozycję ćwiczeń oddechowych, rozciągających i wzmacniających kręgosłup. Dzięki regularnym treningom poród jest szybszy i mniej bolesny.

Bikram joga

Nie jest to bardzo popularna w Polsce technika, ale warto na nią zwrócić uwagę. Dlaczego? Ponieważ zajęcia odbywają się w wysokich temperaturach (np. w saunie). Ciepło gwarantuje jeszcze lepsze rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni. Zazwyczaj trening opiera się na 26 różnych pozach i dwóch ćwiczeniach oddechowych (w tych warunkach to ogromny wysiłek). Z zajęć muszą zrezygnować osoby chore (cierpiące m.in. na problemy z sercem i układem naczyniowym) oraz kobiety w ciąży.

Iyengar joga

Nazwa pochodzi od nazwiska założycielki szkoły. Wywodzi się ze stylu Hatha. Uczniowie poznają prawidłową technikę wykonania każdej z pozycji, a następnie, wykorzystując pomoce w postaci gum, kostek do jogi, krzeseł itp., dążą do osiągnięcia idealnej pozy. Oprócz technicznej perfekcji, jogini dużą uwagę zwracają na aspekt energetyczny i oddechowy.

Iyengara to styl dla bardziej zaawansowanych.

Jivamukti joga

To kolejny twór Zachodu, choć bliższy filozofii Wschodu. Jivamukti oznacza "wyzwolonego za życia". Stosuje metody pracy Vinyasa, z większym naciskiem na trening duchowy. Jednym z jego elementów są mantry. Ćwiczeniom towarzyszy muzyka medytacyjna oraz czytanie skryptów.

Joga odżywcza (Restorative yoga)

Technika ma charakter odprężający, rehabilitacyjny i poniekąd odpoczynkowy. Jej celem jest regeneracja ciała i oczyszczenie umysłu. Zajęcia trwają ok. 20 minut. W tym czasie wykonujemy jedynie podstawowe pozycje. Dla zwiększenia komfortu i skuteczności ćwiczeń jogini sięgają po poduszki i gumy treningowe/rehabilitacyjne.

Dwudziestominutowa sesja jest świetną opcją dla osób zestresowanych, zmęczonych codziennym pędem życia oraz rekonwalescentów po urazach i innych kontuzjach. Jest lekka i przyjemna.

https://unc-mps.com.ua

adulttorrent.org/details/okusama_wa_moto_yariman

Вы можете стероиды купить в любом городе.