Data publikacji:

Wypady na kilka sposobów

Autor: Sylwia Stwora

Wypady powinny znaleźć się na Twojej codziennej liście ćwiczeń, jeśli lato chcesz przywitać ze zgrabną pupą i smukłymi nogami. Jednak aby wysiłek związany z wykrokami faktycznie przyniósł oczekiwane efekty, niezbędne jest zadbanie o prawidłową technikę ich wykonywania.

Prawidłowo wykonany wykrok to taki, w którym kolano w momencie zejścia w dół nie przekracza linii palców stopy nogi wykrocznej, łopatki są ściągnięte, klatka piersiowa wypięta do przodu, plecy wyprostowane, a mięśnie brzucha napięte. Nigdy nie dotykaj nogą zakroczną (tylną, zgiętą w kolanie) podłogi, nie wyginaj pleców po zrobieniu kroku do przodu. Unikaj też zbyt szerokiego rozstawienia nóg (stopy ustaw na szerokość ramion).

Więcej

Robiąc klasyczne wypady w miejscu z przysiadem, możesz różnicować nacisk na pracę poszczególnych partii mięśni. Przy krótkim kroku do przodu mocniej angażujesz mięsień czworogłowy, natomiast wykonując długi krok w większym stopniu pracują mięśnie pośladków. Wykroki możesz robić też do boku. Najpierw lewą nogą wykonuj krok w bok z zejściem do przysiadu, wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na prawą stronę.

Więcej

Wypady możesz wykonywać wykorzystując dodatkowe obciążenie typu sztanga czy hantelki, ewentualnie butelki z wodą (najlepiej 1,5 l). Do ćwiczeń może przydać się również step, schody lub ławeczka. Chwyć sztangielki lub butelki z wodą w dłonie, wyprostuj ręce i trzymając je jak najbliżej ciała, wykonuj wykroki w przód, a następnie w tył. Podobne ćwiczenie wykonaj ze sztangą założoną na barki. Wypady z obciążeniem możesz utrudnić poprzez ułożenie nogi zakrocznej na ławeczce, wyższym stopniu schodów lub stepie. Potem możesz zmienić układ i na podwyższeniu ustawić nogę wykroczną.

Więcej

Innym rodzajem wypadów są te robione w ruchu - maszeruj przed siebie robiąc wykroki. Możesz też wykonywać wersję z wykopem nogi zakrocznej (wychodząc w górę tylną noga wykonujesz wykop w przód). Inną modyfikacją ćwiczenia jest wykonanie w chwili wypadu skrętu tułowia, np. ze sztangielkami w dłoniach prostych rąk.

*Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

таблетки усиливающие потенцию

заказать левитру в интернет аптеке

тадалафил цена