Data publikacji:

Co zabrać ze sobą na siłownię - nasza checklista

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Zdecydowałaś się zadbać o formę jesienią i wykupiłaś karnet na siłownię? Super! Trzymamy kciuki, by już niedługo pojawiły się pierwsze efekty ćwiczeń. Jeśli do tej pory preferowałaś innego rodzaju treningi i będzie to Twoje pierwsze spotkanie z siłownią, zobacz naszą listę rzeczy, które powinnaś wziąć ze sobą.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go najtaniej w sklepie internetowym.

1. Mały ręcznik

Generalną zasadą panującą na siłowni jest to, aby zawsze na urządzenie na którym mamy zamiar ćwiczyć położyć mały ręcznik. Dzięki temu urządzenia pozostają czyste. Po skończeniu ćwiczeń nie zapomnij przetrzeć maszyny specjalnym płynem oraz papierowym ręcznikiem (znajdziesz je na sali).

2. Słuchawki

Lubisz ćwiczyć przy muzyce? Weź ze sobą odtwarzacz mp3 lub smartfona. Wiele siłowni ma również bieżnie i orbitreki wyposażone w ekrany, na których możesz podczas ćwiczeń oglądać telewizję.

Więcej

3. Butelka wody

Pamiętaj o tym, aby podczas treningu regularnie się nawadniać. Na recepcji w siłowni prawdopodobnie będziesz mogła dokupić butelkę wody, ale w większości przypadków jest ona dużo droższa niż ta w sklepie.

4. Gumka do włosów

Mały drobiazg, ale gdy go zapomnisz ćwiczenia będą utrudnione.

Więcej

5. Buty na zmianę

Wybierz adidasy, które będziesz ubierać wyłącznie na fitness i siłownię. Ubłocone od biegania po dworze sportowe buty nie będą najlepszy wyborem :)

Więcej

6. Strój sportowy

W jego skład wchodzi sportowy stanik, wygodny, przystosowany do ćwiczeń top, krótkie spodenki, sportowe legginsy lub dresy.

7. Wszystko co potrzebne do kąpieli

Jeśli po ćwiczeniach masz zamiar wziąć prysznic, weź ze sobą klapki, kosmetyki i większy ręcznik. Większość siłowni jest wyposażona w suszarki, ale warto się o to upewnić.

https://farm-pump-ua.com

www.start-sport.com.ua/noski/butylki-sportivnye

https://topobzor.info