Data publikacji:

Zadbajmy o zdrowie dzieci przed feriami

Autor: Marcin Szewczyk

Długie godziny spędzone na mrozie, pierwsze kroki na stoku narciarskim, pierwszy wyjazd na obóz. Dla naszych milusińskich ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy, a dla rodziców spore wyzwanie. Jak chronić zdrowie dziecka podczas ferii zimowych?

Pakujemy się

Kiedy wyjeżdżasz ze swoim dzieckiem poza miasto albo wysyłasz je na zorganizowany wypoczynek, musisz pamiętać o odpowiednim spakowaniu jego bagażu. W walizce dziecka jadącego na ferie powinny się znaleźć ubrania i skarpety na zmianę. Kiedy przemoczy swoją odzież na śniegu, powinno niezwłocznie się przebrać, aby uniknąć przeziębienia.

Mimo że temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera, słońce wcale nie przestaje być groźne. Dlatego pakując dziecko na wyjazd, nie możemy zapomnieć o kremie ochronnym i pomadce ochronnej o wysokim faktorze (25-30). Pamiętaj, że Twoje dziecko musi w ciągu dnia kilkakrotnie równomiernie rozsmarować krem, który w trakcie zimowych szaleństw często zostaje starty ręką, szalikiem czy czapką.

Zabawy w śniegu

Przede wszystkim, w czasie ferii zimowych zadbaj o to, aby Twoje dziecko jadło regularne i pożywne posiłki. Jego organizm zużywa bowiem więcej energii, aby utrzymać stałą temperaturę ciała.

Czas, jaki dzieci mogą spędzać na dworze, różni się w zależności od wieku. Poruszającym się w wózkach maluchom wystarczą krótkie spacery w godzinach południowych. Starszaki i dzieci w wieku szkolnych na chłodzie nie powinny przebywać dłużej niż kilka godzin bez przerwy. W tym czasie powinny sobie też często robić przerwy na ogrzanie się, wypicie ciepłej herbaty lub zjedzenie zdrowej przekąski.

Jedziemy w góry

Kiedy planujemy z naszymi podopiecznymi górskie wędrówki, musimy zadbać o to, żeby stopniowo zwiększać wysiłek. Pierwsze dwa dni najlepiej przeznaczyć na aklimatyzację i pozwolić organizmowi dziecka przyzwyczaić się do górskiego powietrza i intensywniejszej aktywności. Ferie zimowe to dla naszych dzieci wielka frajda. Zadbajmy o to, żeby dwa tygodnie laby były nie tylko pełne wrażeń, ale również zdrowe.

steroid.in.ua/products/stanover-

steroid-pharm.com/

Augmenter le potentiel