Data publikacji:

Żylaki a bieganie

Autor: Sylwia Stwora

Nie jest powiedziane, że jeśli mamy żylaki, to kategorycznie powinniśmy zrezygnować z biegania, czego dowodem są maratończycy, którym nieestetyczna dolegliwość z pewnością uprzykrza życie, ale nie zmusza ich do zrezygnowania z pasji. Tak naprawdę, wszystko zależy od stopnia zaawansowania schorzenia.

Bieganie należy do aktywności fizycznych określanych mianem treningu cardio lub tlenowego, co oznacza, że bezpośrednio wpływa na pracę serca, a co za tym idzie całego układu krwionośnego. Regularne treningi to doskonały sposób, aby usprawnić pracę żył. W trakcie biegu uwalnia się więcej tlenku azotu, odpowiedzialnego za przepustowość naczyń krwionośnych. Polepsza się więc krążenie. Trening cardio sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej, co w przypadku żylaków jest niezwykle istotne, gdyż to właśnie nadwaga i otyłość sprzyjają powstawaniu workowatych bądź wrzecionowatych rozszerzeń żył powierzchniowych. Również siedzący tryb życia, dieta bogata w tłuszcze i węglowodany, leki hormonalne, duży przyrost wagi w ciąży lub geny determinują powstawanie żylaków.

Decydując się na systematyczne bieganie, nawet rekreacyjne, możemy zapobiec dalszemu rozwojowi schodzenia albo zmniejszyć szansę na jego powrót po skleroterapii (leczenie przewlekłej niewydolności żył poprzez ostrzykiwanie zmienionych miejsc specjalnym roztworem) czy operacji laserem, stosowanej w przypadku zaawansowanego stadium.

Przed rozpoczęciem treningów biegowych, warto skonsultować się z lekarzem, aby móc dopasować intensywność zajęć do indywidulanych możliwości i stopnia zaawansowania przewlekłej niewydolności żył kończyn dolnych.

Jeśli masz sporą nadwagę lub cierpisz na otyłość, możesz postawić na bieganie w wodzie, czyli aqua jogging, który w mniejszym stopniu obciąża stawy i mięśnie, ale równocześnie dzięki oporowi wody jest doskonałym sposobem na pozbycie się nadwyżki kilogramów. Przy okazji ujędrnisz i uelastycznisz skórę. Ponadto zimna woda sprzyja obkurczaniu naczyń krwionośnych.

* Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

adulttorrent.org

препараты увеличивающие потенцию

где купить семена конопли