Data publikacji:

Żywność dosładzana przez producentów

Autor: Marta Nikodem

Wiele produktów przez nas kupowanych zawiera dodatkowy cukier. Przygotowałam więc listę rzeczy,  na które powinniśmy zwrócić uwagę.

To, że cukier szkodzi, wiemy nie od dziś. Jego nadmiar może powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Dodatkowy cukier znajdziemy między innymi w składzie wysoko przetworzonej żywności. Jeśli więc mamy chęć np. na sok, jogurt owocowy lub jakiś sos - zróbmy go sami!

Postanowiłam umieścić o tym wpis tuż przed przejściem na dietę glikemiczną. Był to czas, gdy starałam się ograniczać cukry. Pewnego dnia miałam dużą ochotę na śledzia, takiego z plastikowego pudełeczka z dodatkami. Postanowiłam, że zjem go nie z pszenną bułką, a z kromką pełnoziarnistego chleba, aby było zdrowiej. Poszłam więc do sklepu, znalazłam odpowiednie pieczywo i znalazłam śledzie. Wytężam wzrok, aby przeczytać skład umieszczony na opakowaniu drobnym maczkiem i…. Uwaga! Skład: filety ze śledzia, cebula, olej, CUKIER!!!

Niestety cukier występuje nie tylko w batonikach, cukierkach czy słodkich napojach. Znajdziemy go również w innymi w takich produktach jak:

- parówki, szynka, kabanosy, kiełbasa, pasztet, śledzie,

- jogurty, serki homogenizowane, śmietanka do kawy,

- dżemy, soki, płatki śniadaniowe,

- keczup, musztarda, różne sosy,

Dlatego ważne jest to, abyśmy czytali etykiety i z pełną świadomością robili zakupy :)

A oto lista produktów zawierających najwięcej cukru:

1 kostka cukru to 5 gram

Czas więc odstawić słodkie napoje, wyjąć sokowirówkę i robić własne soki :)

форсунки

Был найден мной нужный web-сайт на тематику http://buysteroids.in.ua.
medicaments-24.com/kamagra/super-kamagra